Sistem Değişecek, 20 Bin Öğretmen Atanacak

  • 02 Haziran 2017
  • 3.277 kez görüntülendi.
Sistem Değişecek, 20 Bin Öğretmen Atanacak

Başbakan Binali Yıldırım, geçtiğimiz günlerde bir iftar programına katıldı ve önümüzdeki dönemde 20 bin öğretmenin atanacağına ilişkin açıklamalarda bulundu. Binali Yıldırım, öğretmenlik mesleğinde köklü bir değişime gidildiğinin müjdesini verdi. Binali Yıldırım öğretmenliğe ilişkin önemli açıklamalarda bulunurken, 15 Temmuz darbe girişimine karşı konuşma yapmadan geçmedi. Ayriyeten öğretmenlere müjdelerini ardı ardına sıraladı. Öğretmen atamaları için çok yakında artış görüleceğini, artışın süreceğini ifadesine ekledi.

Başbakan Yıldırım, 81 ilden öğretmenlerin toplandığı bir iftar programına misafir oldu. Burada yaptığı konuşmada 15 Temmuz darbe girişimine değinen Yıldırım, oluşan tahribat ve travmanın yıllar boyu devam edeceğini söyledi. Fakat darbe girişimine yönelen kişileri “alçak” olarak nitelendirerek, cezalarını çekeceklerini belirtirken bu kişilerin toplumdan ayıklanmasının yıllar alacağını belirtti.

Öğretmenlikte Kökten Değişiklik Sinyali

Başbakan Binali Yıldırım, öğretmenlik mesleğinin değişiminin temelden başlayacağını ve sistem üzerinde farklılıklar olacağını belirtti. Kariyer mesleği olarak görülen öğretmenliğin dönüşümü için meslek içinde eğitimler ve ödül sistemleriyle beraber öğretmenlik mesleğinin üst noktalara taşınması sağlanacak.

20 Bin Öğretmen Ataması Sevindirdi

Öğretmen adaylarına önümüzdeki aylarda 20 bin öğretmenin atanacağına ilişkin açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım, atama bekleyen öğretmenlerin yüreğine su serpti. Ayriyeten bundan sonra atamaların süreceğini, öğretmenlik mesleğine ilişkin yapılan bu kökten değişikliğin sürekli olarak atama getireceğini ifadelerine ekledi. İhtiyaç olunan her bölüme öğretmen atamalarının yapılmasına devam edeceğini söyleyen Yıldırım, istihdam sağlayan yeni müjdelerini ardı ardına sıraladı.

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ