Transkrip aslı ve onaylı fotokopi ne demek?

76 gösterim
19 Eylül 2018 Formasyon kategorisinde misafir sordu
Yardımcı olur musunuz?

1 cevap

0 oy
19 Eylül 2018 misafir cevapladı

Diplomanın aslı gibidir belgesi birçok farklı yerden temin edilebilmektedir. Bu işlem kamu kurum ve kuruluşlarından, mezun olduğunuz yüksek öğretim kurumunun öğrenci işlerinden ve noterlerden gerçekleştirilebilmektedir. Noterlerde gerçekleştireceğiniz aslı gibidir damgası vurdurma işlemi için fazla ücret talep edilebilmektedir. Bu ücret ayrıca noterden notere de değişiklik göstermektedir. Bu sebepten dolayı önerimiz, aslı gibidir yaptırmanız için üniversitenizin öğrenci işlerini kullanmanız olacaktır. Öğrenci işlerinde bu işlem için sembolik bir rakam ( 1 Tl gibi ) talep edilmektedir. İş başvurularında, yüksek lisans başvurularında ve daha birçok işlem için ihtiyacınız olan aslı gibidir belgesini üniversiteden fazlasıyla almanızı öneririz. Zira çok sayıda kurum ve kuruluşa bu belgenizi göndermek durumunda kalabilirsiniz ve her seferinde yeniden çıkartmakla uğraşmak oldukça meşakkatli bir işlem olacaktır.

Kaynak: http://www.devlette.com/diploma-asli-gibidir-belgesi-nereden-nasil-alinir/

Ayrıca transkript için de aynısı geçerlidir.

1,500 soru

1,389 cevap

157 üye

Hoş geldiniz, FormasyonHaber Soru Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

En popüler etiketler

formasyon formasyon-2018 uzaktan-formasyon 2019 formasyon-2018-2019 formasyon-2019-2020 formasyon-2019 yaz-formasyon formasyon-2017 işletme-formasyon ücretli-öğretmenlik 2018-uzaktan çocuk-gelişimi-formasyon gazi-üniversitesi-formasyon formasyon-staj anadolu-üniversitesi-formasyon üniversite istanbulformasyon sosyoloji-formasyon formasyon-bahar besyo-formasyon izzet-baysal-üniversitesi-formasyon marmara-üniversitesi-formasyon meb-ücretli-öğretmenlik ikinci-üniversite rehberlik-formasyon - kamu-yonetimi-formasyon -formasyon kamu-yönetimi-formasyon iktisat-formasyon psikoloji-formasyon #formasyon harita- onlisans-formasyon edebiyat-formasyon biyomedikal necmettin-erbakan-üniversitesi ankara-formasyon yıldırım-beyazıt-formasyon sanat-tarihi-formasyon pegadojikformasyon2018 lojistik-formasyon yıldız-teknik-formasyon uzaktan-eğitim-formasyon mimarlık-formasyon saglik-yonetimi-formasyon pedagojik-formasyon üniversitesi ucretli-öğretmen ulaştırmahizmetleri-formasyon yönetim-bilişim-sistemleri- ucretli-ogretmenlik-formasyon formasyon-türk-dili-edebiyatı sınıf-formasyon adalet-formasyon ulaştırma-formasyon sınavsız-kinci-üniversite sosyal-hizmet-formasyon çukurova-formasyon çukurova-üniversitesi-formasyon bilimleri muhasebe-finansal-yönetim-formasyon formasyon-ankara formasyon-yedek tasarım akdeniz-üniversiteesi-formasyon sınavsız-ikinci-universite hemşire sosyoloji eğitim akdeniz-üniversitesi-formasyon-2019 biyomedikal-cihaz-teknolojileri-formasyon-2019-2020 hcakmak295@gmail otomotiv formasyon-eğitim güz-formasyon aof-formasyon formasyon-güz istanbul-üni-formasyon-medeniyet-üni-formasyon formasyon-istanbul-ünk #farabi aksaray pdr-formasyon 1- çeko-formasyon formasyon-özel formasyon-sosyoloji beden-eğitimi-formasyon alanya-formasyon formasyon-rus-dili gastronomi-formasyon formasyon-uzaktan sözleşmeli-öğretmen com bilişim-teknolojisi-formasyon ekonometri-formasyon formasyon-başvuru-birden uludağ-formasyon uludağ-üniversitesi-formasyon
9 Çevrimiçi
0 Üye ve 9 Ziyaretçi
...