Transkrip aslı ve onaylı fotokopi ne demek?

66 gösterim
19 Eylül 2018 Formasyon kategorisinde misafir sordu
Yardımcı olur musunuz?

1 cevap

0 oy
19 Eylül 2018 misafir cevapladı

Diplomanın aslı gibidir belgesi birçok farklı yerden temin edilebilmektedir. Bu işlem kamu kurum ve kuruluşlarından, mezun olduğunuz yüksek öğretim kurumunun öğrenci işlerinden ve noterlerden gerçekleştirilebilmektedir. Noterlerde gerçekleştireceğiniz aslı gibidir damgası vurdurma işlemi için fazla ücret talep edilebilmektedir. Bu ücret ayrıca noterden notere de değişiklik göstermektedir. Bu sebepten dolayı önerimiz, aslı gibidir yaptırmanız için üniversitenizin öğrenci işlerini kullanmanız olacaktır. Öğrenci işlerinde bu işlem için sembolik bir rakam ( 1 Tl gibi ) talep edilmektedir. İş başvurularında, yüksek lisans başvurularında ve daha birçok işlem için ihtiyacınız olan aslı gibidir belgesini üniversiteden fazlasıyla almanızı öneririz. Zira çok sayıda kurum ve kuruluşa bu belgenizi göndermek durumunda kalabilirsiniz ve her seferinde yeniden çıkartmakla uğraşmak oldukça meşakkatli bir işlem olacaktır.

Kaynak: http://www.devlette.com/diploma-asli-gibidir-belgesi-nereden-nasil-alinir/

Ayrıca transkript için de aynısı geçerlidir.

1,337 soru

1,286 cevap

132 üye

Hoş geldiniz, FormasyonHaber Soru Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

En popüler etiketler

formasyon formasyon-2018 uzaktan-formasyon formasyon-2018-2019 2019 formasyon-2017 işletme-formasyon ücretli-öğretmenlik formasyon-2019 2018-uzaktan yaz-formasyon çocuk-gelişimi-formasyon gazi-üniversitesi-formasyon formasyon-staj istanbulformasyon sosyoloji-formasyon anadolu-üniversitesi-formasyon üniversite formasyon-bahar besyo-formasyon meb-ücretli-öğretmenlik ikinci-üniversite rehberlik-formasyon kamu-yonetimi-formasyon -formasyon kamu-yönetimi-formasyon izzet-baysal-üniversitesi-formasyon iktisat-formasyon psikoloji-formasyon - harita- onlisans-formasyon edebiyat-formasyon biyomedikal ankara-formasyon sanat-tarihi-formasyon pegadojikformasyon2018 yıldız-teknik-formasyon marmara-üniversitesi-formasyon uzaktan-eğitim-formasyon mimarlık-formasyon saglik-yonetimi-formasyon pedagojik-formasyon üniversitesi yönetim-bilişim-sistemleri- formasyon-türk-dili-edebiyatı sınıf-formasyon adalet-formasyon yıldırım-beyazıt-formasyon sınavsız-kinci-üniversite sosyal-hizmet-formasyon çukurova-formasyon çukurova-üniversitesi-formasyon bilimleri muhasebe-finansal-yönetim-formasyon formasyon-ankara formasyon-yedek tasarım akdeniz-üniversiteesi-formasyon hemşire sosyoloji eğitim hcakmak295@gmail otomotiv ucretli-öğretmen güz-formasyon ucretli-ogretmenlik-formasyon aof-formasyon formasyon-güz istanbul-üni-formasyon-medeniyet-üni-formasyon formasyon-istanbul-ünk #farabi aksaray pdr-formasyon 1- çeko-formasyon formasyon-özel formasyon-sosyoloji beden-eğitimi-formasyon alanya-formasyon formasyon-rus-dili gastronomi-formasyon ulaştırma-formasyon necmettin-erbakan-üniversitesi formasyon-uzaktan sözleşmeli-öğretmen com bilişim-teknolojisi-formasyon ekonometri-formasyon formasyon-başvuru-birden uludağ-formasyon uludağ-üniversitesi-formasyon sdü-formasyon astronomi-ve-uzay-bilimleri-formasyon birden-fazla-üniversiteye-formasyon-başvurusu abant-izzet-baysal-formasyon mardin-formasyon ilahiyat-formasyon formasyon-staj-muafiyeti harran-üniversitesi-formasyon
5 Çevrimiçi
0 Üye ve 5 Ziyaretçi
...