Transkrip aslı ve onaylı fotokopi ne demek?

63 gösterim
19 Eylül Formasyon kategorisinde misafir sordu
Yardımcı olur musunuz?

1 cevap

0 oy
19 Eylül misafir cevapladı

Diplomanın aslı gibidir belgesi birçok farklı yerden temin edilebilmektedir. Bu işlem kamu kurum ve kuruluşlarından, mezun olduğunuz yüksek öğretim kurumunun öğrenci işlerinden ve noterlerden gerçekleştirilebilmektedir. Noterlerde gerçekleştireceğiniz aslı gibidir damgası vurdurma işlemi için fazla ücret talep edilebilmektedir. Bu ücret ayrıca noterden notere de değişiklik göstermektedir. Bu sebepten dolayı önerimiz, aslı gibidir yaptırmanız için üniversitenizin öğrenci işlerini kullanmanız olacaktır. Öğrenci işlerinde bu işlem için sembolik bir rakam ( 1 Tl gibi ) talep edilmektedir. İş başvurularında, yüksek lisans başvurularında ve daha birçok işlem için ihtiyacınız olan aslı gibidir belgesini üniversiteden fazlasıyla almanızı öneririz. Zira çok sayıda kurum ve kuruluşa bu belgenizi göndermek durumunda kalabilirsiniz ve her seferinde yeniden çıkartmakla uğraşmak oldukça meşakkatli bir işlem olacaktır.

Kaynak: http://www.devlette.com/diploma-asli-gibidir-belgesi-nereden-nasil-alinir/

Ayrıca transkript için de aynısı geçerlidir.

1,119 soru

1,097 cevap

113 üye

Hoş geldiniz, FormasyonHaber Soru Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

En popüler etiketler

formasyon formasyon-2018 uzaktan-formasyon formasyon-2018-2019 formasyon-2017 işletme-formasyon 2018-uzaktan yaz-formasyon ücretli-öğretmenlik çocuk-gelişimi-formasyon gazi-üniversitesi-formasyon formasyon-staj istanbulformasyon sosyoloji-formasyon anadolu-üniversitesi-formasyon formasyon-bahar besyo-formasyon meb-ücretli-öğretmenlik ikinci-üniversite rehberlik-formasyon -formasyon kamu-yönetimi-formasyon izzet-baysal-üniversitesi-formasyon iktisat-formasyon psikoloji-formasyon üniversite harita- kamu-yonetimi-formasyon onlisans-formasyon edebiyat-formasyon ankara-formasyon pegadojikformasyon2018 yıldız-teknik-formasyon marmara-üniversitesi-formasyon uzaktan-eğitim-formasyon mimarlık-formasyon pedagojik-formasyon formasyon-2019 yönetim-bilişim-sistemleri- formasyon-türk-dili-edebiyatı sınıf-formasyon biyomedikal adalet-formasyon 2019 yıldırım-beyazıt-formasyon sınavsız-kinci-üniversite sosyal-hizmet-formasyon çukurova-formasyon çukurova-üniversitesi-formasyon bilimleri muhasebe-finansal-yönetim-formasyon formasyon-ankara formasyon-yedek tasarım saglik-yonetimi-formasyon akdeniz-üniversiteesi-formasyon hemşire eğitim güz-formasyon ucretli-ogretmenlik-formasyon aof-formasyon formasyon-güz istanbul-üni-formasyon-medeniyet-üni-formasyon formasyon-istanbul-ünk #farabi pdr-formasyon 1- çeko-formasyon formasyon-özel formasyon-sosyoloji beden-eğitimi-formasyon formasyon-rus-dili gastronomi-formasyon ulaştırma-formasyon formasyon-uzaktan sözleşmeli-öğretmen bilişim-teknolojisi-formasyon ekonometri-formasyon formasyon-başvuru-birden astronomi-ve-uzay-bilimleri-formasyon birden-fazla-üniversiteye-formasyon-başvurusu abant-izzet-baysal-formasyon mardin-formasyon ilahiyat-formasyon formasyon-staj-muafiyeti harran-üniversitesi-formasyon 9-eylül-formasyon lojistik-formasyon gazetecilik işletme-bölümü adalet-öğretmenliği ytü-formasyon ankara sınavsız-ikinci-universite ilahiyat egitim ücretli dönemi güz sosyoloji
10 Çevrimiçi
0 Üye ve 10 Ziyaretçi
...