formasyon kaldırıldı yeni sistem hakkında bilgisi olan

714 gösterim
29 Haziran Formasyon kategorisinde misafir sordu
şuanda formasyon veren üniversiteler varmı ve kaldırıldı diye duydum kardırılsa ne gibi bir sistem yapacaklar ben bulamadım bilgi verirseniz.

1 cevap

0 oy
4 Temmuz misafir cevapladı
Bu sistemin iki şekilde işleme ihtimali var. Yani formasyon kalkıyor diye kimse öğretmen olamayacağız düşüncesine kapılmasın. İlk şekilde KPSS'ye giriyorsunuz. Gerekli olan puanı alıp atanıyorsunuz. Daha sonra siz derse girmeye başlamadan önce size 3 ay boyunca formasyon eğitimi veriyorlar hızlandırılmış bir şekilde. Formasyon sahibi olduktan sonra da derslere girmeye başlıyorsunuz. Bu sistem bence çok mantıklı ve olmasını istediğim bir sistemdir.

İkinci şekilde ise yüksek lisans modeli olacağı söyleniyor. Yani siz mezun olduktan sonra yüksek lisans düzeyinde iki sene boyunca formasyon eğitimi alacaksınız. Ancak sizin bölümünüzün yüksek lisansı değil. Ayrı bir bölüm olarak 2 senelik bir yer açılacak ve oraya giriş yapacaksınız. Orda 2 sene formasyon eğitimi aldıktan sonra da sertifika sahibi olup atanmayı bekleyeceksiniz.

Bu iki şekilden biri olacak gibi duruyor. Açıklamalar o yönde. Son açıklamaya baktığımız zaman da ikinci şekle daha bir yoğunlaşma var gibi duruyor. Benim şahsi fikrim birinci şeklin uygulanmasıdır.

1,537 soru

1,407 cevap

161 üye

Hoş geldiniz, FormasyonHaber Soru Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

En popüler etiketler

formasyon formasyon-2018 uzaktan-formasyon 2019 formasyon-2018-2019 formasyon-2019-2020 formasyon-2019 yaz-formasyon formasyon-2017 işletme-formasyon ücretli-öğretmenlik 2018-uzaktan çocuk-gelişimi-formasyon gazi-üniversitesi-formasyon formasyon-staj anadolu-üniversitesi-formasyon üniversite istanbulformasyon sosyoloji-formasyon formasyon-bahar besyo-formasyon izzet-baysal-üniversitesi-formasyon marmara-üniversitesi-formasyon meb-ücretli-öğretmenlik ikinci-üniversite rehberlik-formasyon - kamu-yonetimi-formasyon -formasyon kamu-yönetimi-formasyon iktisat-formasyon psikoloji-formasyon #formasyon harita- onlisans-formasyon edebiyat-formasyon biyomedikal necmettin-erbakan-üniversitesi ankara-formasyon yıldırım-beyazıt-formasyon sanat-tarihi-formasyon pegadojikformasyon2018 lojistik-formasyon yıldız-teknik-formasyon uzaktan-eğitim-formasyon tasarım mimarlık-formasyon saglik-yonetimi-formasyon pedagojik-formasyon üniversitesi ucretli-öğretmen ulaştırmahizmetleri-formasyon yönetim-bilişim-sistemleri- ucretli-ogretmenlik-formasyon formasyon-türk-dili-edebiyatı sınıf-formasyon adalet-formasyon ulaştırma-formasyon sınavsız-kinci-üniversite sosyal-hizmet-formasyon çukurova-formasyon çukurova-üniversitesi-formasyon bilimleri muhasebe-finansal-yönetim-formasyon formasyon-ankara formasyon-yedek akdeniz-üniversiteesi-formasyon sınavsız-ikinci-universite hemşire sosyoloji eğitim akdeniz-üniversitesi-formasyon-2019 biyomedikal-cihaz-teknolojileri-formasyon-2019-2020 hcakmak295@gmail otomotiv grafik-formasyon formasyon-eğitim güz-formasyon aof-formasyon formasyon-güz istanbul-üni-formasyon-medeniyet-üni-formasyon formasyon-istanbul-ünk #farabi aksaray pdr-formasyon 1- çeko-formasyon formasyon-özel formasyon-sosyoloji beden-eğitimi-formasyon alanya-formasyon formasyon-rus-dili gastronomi-formasyon formasyon-uzaktan sözleşmeli-öğretmen com bilişim-teknolojisi-formasyon ekonometri-formasyon formasyon-başvuru-birden uludağ-formasyon
3 Çevrimiçi
0 Üye ve 3 Ziyaretçi
...