Formasyon staj muafiyeti nasil olabilir

1,357 gösterim
5 Eylül 2019 Formasyon kategorisinde misafir sordu
Merhaba ben uzaktan eğitimle formasyon almak için başvuru yaptım fakat ilk dönem uzaktan olsa da ikinci dönem staj istiyorlar ilde  aile sosyal politikalar bakanlığına bağlı bir kreşte öğretmenim muaf olabilirmiyim stajdan bilgisi olan varmı

2 Cevap

0 oy
5 Eylül 2019 GizeM_ (3,750 puan) cevapladı
5 Eylül 2019 Demir seçti
 
En İyi Cevap
1)Öğretmenlik uygulamasından muaf olunabilmesi için adayların herhangi bir Özel Eğitim kurumunda ya da MEB’ e bağlı okullarda en az bir öğretim yılı olmak şartı ile öğretmenlik yapmış olması gerekmektedir. Bu şekilde görev yapan adaylar görev yaptıklarını belgelendirdiklerinde öğretmenlik uygulamasından muaf olabilirler. Bunun yanında pedagojik formasyon dersleri devam ettiği süre boyunca MEB’ bağlı her hangi bir okulda ücretli öğretmenlik,  özel eğitim kurumlarında sözleşmeli öğretmenlik ya da Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kur'an Kurslarında öğreticilik yapan adaylarda öğretmenlik uygulamasından muaf olabilirler.

2)Pedagojik formasyon için başvuru yapılan Üniversiteler öğretmenlik uygulamasından muaf olmak için öğrencilerden konu ile ilgili olarak dilekçe ve gerekli belgeleri isterler. Adaylar bu belgeleri belirtilen tarihleri arasında okula teslim etmek zorundadır. Gerekli belgeler teslim edildikten sonra incelemeler yapılır ve öğretmenlik uygulamasından muaf olmaya hak kazanan adaylar açıklanır.

1,950 soru

1,779 cevap

241 üye

Hoş geldiniz, FormasyonHaber Soru Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
11 Çevrimiçi
0 Üye ve 11 Ziyaretçi
...