Formasyona başvuru için bu dönem son şansımız mı sizce?

1,369 gösterim
6 Eylül 2019 Formasyon kategorisinde eren (320 puan) sordu
bu dönem aldık aldık yoksa artık öğretmen olma hakkımız olmayacak mı?

4 Cevap

0 oy
6 Eylül 2019 GizeM_ (3,750 puan) cevapladı
13 Eylül 2019 Demir seçti
 
En İyi Cevap
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ''Pedagojik formasyonu kaldırıyoruz. Hiç kimsenin formasyon alması gerekmiyor. Onu biz hal edeceğiz. Ekonomik imkanlar el verdikçe öğretmen ataması yapacağız.'' şeklinde bir açıklaması söz konusu bundan önceki açıklamasında ise formasyonu tamamen kaldıracağını belirtilmişti. Fakat hala üniversiteler alımlara devam ediyor. Henüz hiç bir şey kesinleştirilmiş değil formasyonun kaldırılması durumunda muhakkak ki yerine eş değer nitelikte farklı bir uygulama getirilecektir. Bunun yanı sıra kaldırıldığında almadığın için pişman olmak yerine maddi durmu el veren herkesin bu yıl içerisinde almasının daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.
0 oy
6 Eylül 2019 eren (320 puan) cevapladı
ben ilk başvuruda başvurmadım.Örneğin adıyaman üniv için ek kontenjan açılma vb şeyler olacak mı?
0 oy
6 Eylül 2019 GizeM_ (3,750 puan) cevapladı
Ek kontenjan açabilme durumu söz konusu olabilir veya bahar dönemi ikinci bir formasyon ilanı yayımlanabilir.  Söz konusu üniversitenin formasyon birimi ile iletişime geçebilirseniz daha net bir bilgiye ulaşabilirsiniz.
0 oy
6 Eylül 2019 ARAFDA cevapladı
Yeni sistemde nasıl olacak nasıl alacaklar belli değil bakanda muallak konusuyo çok kör nokta var konusmalarında sonucta almak almamaktan iyidir fırsat varken verilen hak geri alınmaz nihayetinde

1,985 soru

1,821 cevap

276 üye

Hoş geldiniz, FormasyonHaber Soru Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
15 Çevrimiçi
0 Üye ve 15 Ziyaretçi
...