Formasyona başvuru için bu dönem son şansımız mı sizce?

1,337 gösterim
6 Eylül Formasyon kategorisinde eren (320 puan) sordu
bu dönem aldık aldık yoksa artık öğretmen olma hakkımız olmayacak mı?

4 Cevap

0 oy
6 Eylül GizeM_ (4,050 puan) cevapladı
13 Eylül Demir seçti
 
En İyi Cevap
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ''Pedagojik formasyonu kaldırıyoruz. Hiç kimsenin formasyon alması gerekmiyor. Onu biz hal edeceğiz. Ekonomik imkanlar el verdikçe öğretmen ataması yapacağız.'' şeklinde bir açıklaması söz konusu bundan önceki açıklamasında ise formasyonu tamamen kaldıracağını belirtilmişti. Fakat hala üniversiteler alımlara devam ediyor. Henüz hiç bir şey kesinleştirilmiş değil formasyonun kaldırılması durumunda muhakkak ki yerine eş değer nitelikte farklı bir uygulama getirilecektir. Bunun yanı sıra kaldırıldığında almadığın için pişman olmak yerine maddi durmu el veren herkesin bu yıl içerisinde almasının daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.
0 oy
6 Eylül eren (320 puan) cevapladı
ben ilk başvuruda başvurmadım.Örneğin adıyaman üniv için ek kontenjan açılma vb şeyler olacak mı?
0 oy
6 Eylül GizeM_ (4,050 puan) cevapladı
Ek kontenjan açabilme durumu söz konusu olabilir veya bahar dönemi ikinci bir formasyon ilanı yayımlanabilir.  Söz konusu üniversitenin formasyon birimi ile iletişime geçebilirseniz daha net bir bilgiye ulaşabilirsiniz.
0 oy
6 Eylül ARAFDA cevapladı
Yeni sistemde nasıl olacak nasıl alacaklar belli değil bakanda muallak konusuyo çok kör nokta var konusmalarında sonucta almak almamaktan iyidir fırsat varken verilen hak geri alınmaz nihayetinde

1,795 soru

1,663 cevap

211 üye

Hoş geldiniz, FormasyonHaber Soru Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
6 Çevrimiçi
0 Üye ve 6 Ziyaretçi
...