Formasyona başvuru için bu dönem son şansımız mı sizce?

1,324 gösterim
6 Eylül Formasyon kategorisinde eren (320 puan) sordu
bu dönem aldık aldık yoksa artık öğretmen olma hakkımız olmayacak mı?

4 Cevap

0 oy
6 Eylül GizeM_ (4,050 puan) cevapladı
5 gün önce Demir seçti
 
En İyi Cevap
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ''Pedagojik formasyonu kaldırıyoruz. Hiç kimsenin formasyon alması gerekmiyor. Onu biz hal edeceğiz. Ekonomik imkanlar el verdikçe öğretmen ataması yapacağız.'' şeklinde bir açıklaması söz konusu bundan önceki açıklamasında ise formasyonu tamamen kaldıracağını belirtilmişti. Fakat hala üniversiteler alımlara devam ediyor. Henüz hiç bir şey kesinleştirilmiş değil formasyonun kaldırılması durumunda muhakkak ki yerine eş değer nitelikte farklı bir uygulama getirilecektir. Bunun yanı sıra kaldırıldığında almadığın için pişman olmak yerine maddi durmu el veren herkesin bu yıl içerisinde almasının daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.
0 oy
6 Eylül eren (320 puan) cevapladı
ben ilk başvuruda başvurmadım.Örneğin adıyaman üniv için ek kontenjan açılma vb şeyler olacak mı?
0 oy
6 Eylül GizeM_ (4,050 puan) cevapladı
Ek kontenjan açabilme durumu söz konusu olabilir veya bahar dönemi ikinci bir formasyon ilanı yayımlanabilir.  Söz konusu üniversitenin formasyon birimi ile iletişime geçebilirseniz daha net bir bilgiye ulaşabilirsiniz.
0 oy
6 Eylül ARAFDA cevapladı
Yeni sistemde nasıl olacak nasıl alacaklar belli değil bakanda muallak konusuyo çok kör nokta var konusmalarında sonucta almak almamaktan iyidir fırsat varken verilen hak geri alınmaz nihayetinde

1,748 soru

1,615 cevap

199 üye

Hoş geldiniz, FormasyonHaber Soru Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

En popüler etiketler

formasyon formasyon-2019-2020 2019 formasyon-2018 uzaktan-formasyon formasyon-2018-2019 yaz-formasyon formasyon-2019 formasyon-2017 işletme-formasyon ücretli-öğretmenlik 2018-uzaktan çocuk-gelişimi-formasyon - gazi-üniversitesi-formasyon formasyon-staj anadolu-üniversitesi-formasyon üniversite istanbulformasyon besyo-formasyon sosyoloji-formasyon formasyon-formasyon-2019- formasyon-bahar izzet-baysal-üniversitesi-formasyon marmara-üniversitesi-formasyon meb-ücretli-öğretmenlik ikinci-üniversite rehberlik-formasyon #formasyon kamu-yonetimi-formasyon -formasyon çukurova-üniversitesi-formasyon kamu-yönetimi-formasyon iktisat-formasyon saglik-yonetimi-formasyon sınavsız-ikinci-universite psikoloji-formasyon üniversitesi 2020 harita- onlisans-formasyon edebiyat-formasyon farabi biyomedikal necmettin-erbakan-üniversitesi ankara-formasyon yıldırım-beyazıt-formasyon sanat-tarihi-formasyon çukurova-formasyon pegadojikformasyon2018 lojistik-formasyon yıldız-teknik-formasyon uzaktan-eğitim-formasyon tasarım mimarlık-formasyon pedagojik-formasyon sosyoloji ucretli-öğretmen ulaştırmahizmetleri-formasyon yönetim-bilişim-sistemleri- ucretli-ogretmenlik-formasyon formasyon-türk-dili-edebiyatı sınıf-formasyon çeko-formasyon adalet-formasyon ulaştırma-formasyon sınavsız-kinci-üniversite sosyal-hizmet-formasyon bilimleri muhasebe-finansal-yönetim-formasyon formasyon-ankara formasyon-yedek akdeniz-üniversiteesi-formasyon hemşire ilahiyat dili ve ikinci eğitim önlisans-formasyon turk formasyon- formasyon-sertifika-2018 formasyon-pedagojik akdeniz-üniversitesi-formasyon-2019 biyomedikal-cihaz-teknolojileri-formasyon-2019-2020 hcakmak295@gmail otomotiv grafik-formasyon formasyon-eğitim güz-formasyon aof-formasyon formasyon-güz istanbul-üni-formasyon-medeniyet-üni-formasyon formasyon-istanbul-ünk formasyon-peyzaj-eğitim #farabi aksaray pdr-formasyon 1-
12 Çevrimiçi
0 Üye ve 12 Ziyaretçi
...