Aldığımız formasyonu diğer bölümlerde de kullanabilir miyiz?

1,546 gösterim
10 Eylül Formasyon kategorisinde denizsau (160 puan) sordu

İşletme ve Kamu Yönetimi mezunuyum, İşletmeden aldığım Muhasebe ve Finansman formasyonunu Kamu Yönetiminden alınan Adalet öğretmenliği için de kullanabilir miyim yoksa her bölüm için farklı başvuru mu gerekiyor?

3 Cevap

0 oy
11 Eylül Arzu cevapladı
24 Ekim Demir seçti
 
En İyi Cevap
Tekrar formasyon almaniza gerek yok .
+1 oy
10 Eylül GizeM_ (3,750 puan) cevapladı
MEB Talim Terbiye Kurulunun 80 sayılı kurur kararlarının 8. maddesinde şu ifade geçmektedir: “Birden fazla alanda öğretmenliğe başvuru hakkı bulunanların, bu alanlardan birine ait pedagojik formasyon belgesi diğer alanlar için de geçerlidir.”  Bu cümleye istinaden bir bölümden alınan pedagojik formasyon belgesinin farklı alanlarda da geçerli olacağı son derece açıktır.
0 oy
24 Ekim Demir (23,250 puan) cevapladı
Almış olduğunuz formasyon belgesini mezun olduğunuz farklı lisans bölümleri için kullanabilirsiniz. Eğer hem işletme hem Muhasebe mezunu iseniz ikisi için de kullanabilirsiniz.

1,830 soru

1,694 cevap

219 üye

Hoş geldiniz, FormasyonHaber Soru Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
13 Çevrimiçi
0 Üye ve 13 Ziyaretçi
...