Psikoloji formasyon belgesiyle rehber öğretmen olarak çalışabilir miyim?

976 gösterim
18 Eylül 2019 Formasyon kategorisinde misafir sordu
Merhabalar,

Ortalamam nedeniyle ve çok az üniversitenin rehberlik bölümü olması sebebiyle ne yazık ki bir türlü rehberlik bölümüne giriş yapamadım. Psikoloji bölümü mezunuyum ve psikoloji pedagojik formasyonu için şansımın daha çok olduğunu düşünüyorum. Psikoloji belgesi alıp rehber öğretmen olarak çalışabilmem mümkün müdür?

Teşekkürler.

2 Cevap

0 oy
21 Eylül 2019 ARAFDA cevapladı
26 Eylül 2019 Demir seçti
 
En İyi Cevap
Psikoloji belgesi ile ne kastediyorsunuz anlamadım ama galiba bi yakınınız içi soruyorsunuz herneyse psikoloji bitirip pedagojik formasyona başvuran kişi rehber öğretmen olarak okullara atanabilir.

TTK Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarında rehberlik öğretmenliği bölümüne atanabilecek bölümler mevcuttur.
0 oy
24 Eylül 2019 misafir cevapladı

PSİKOLOJİDE FORMASYON DURUMU 2 AYRI ÖĞRETMENLİK ŞEKLİNDE GERÇEKLEŞİYOR. TTK Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarında rehberlik öğretmenliği ve psikoloji öğretmenliği  atanabilecek bölümler şeklinde 2 ayrı atama mevcuttur. ÜNİVERSİTELERDE BUNA BAĞLI OLARAK FORMASYON AÇARKEN İKİ ŞEKİLDE  PSİKOLOJİ ÖĞRETMENLİĞİ VE REHBER ÖĞRETMEN ŞEKLİNDE AÇILIYOR. FORMASYON AÇILAN ÜNİVERSİTELERE BAKIN ATAMA ESAS OLAN HANGİSİNİ ALMIŞ, EĞER ÜNİVERSİTE PSİKOLOJİ ÖĞRETMENLİĞİNİ ALMIŞSA KAYIT YAPTIRMAYIN. ÇÜNKÜ STAJINIZ BUNA BAĞLI OLARAK PSİKOLOJİ ÖĞRETMENLİĞİ ÜZERİNE OLUYOR VE PSİKOLOJİ ÖĞRETMENİ OLUYORSUNUZ. UMARIM YARDIMCI OLABİLMİŞİMDİR

2,029 soru

1,791 cevap

261 üye

Hoş geldiniz, FormasyonHaber Soru Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
15 Çevrimiçi
0 Üye ve 15 Ziyaretçi
...