formasyonu olmayanlar burayı mutlaka okuyun!!!!!

1,107 gösterim
13 Eylül Formasyon kategorisinde misafir sordu

arkadaşlar son karara göre eğer 2020 kpss dahil, bundan sonraki tüm kpss'lere formasyon veya yüksek lisansınız (ömb-tzyl) olmadan girerseniz, formasyonu veya yüksek lisansı olanlar atandıktan sonra sizin atamanız yapılacak.

yani kısaca eşit şartlarda atanmanız için tezsiz yüksek lisansı yapmanız gerekiyor. (formasyon kaldırıldığı için formasyonunuz yoksa yl yapmalısınız) 

bu da resmi yazı :

http://ttkb.meb.gov.tr/dosyalar/80sayili/80_esaslar.pdf

madde 8:
bu esasların 7 nci maddesinde belirtilen nitelikleri taşıyan potansiyel adaylarla ihtiyacın karşılanamadığı atama dönemleriyle sınırlı olmak ve belirtilen nitelikleri taşıyan (tezsiz yüksek lisanslı veya pedagojik formasyonlu) adayların atanmalarından sonra gelmek koşuluyla: ek çizelgede yer verilen yükseköğretim programlarından mezun olanlardan ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans ya da pedagojik formasyon programını tamamlamamış olanlar, kamu personeli seçme sınavı’nda 75 ve daha yukarı puan aldıkları takdirde, pedagojik formasyon eğitimleri daha sonra yaptırılmak üzere alan öğretmenliklerine atanabilirler.

hâlen devlet memuru olup mezuniyeti itibarıyla eğitim kurumlarına atanabilecek durumlarda olanlardan ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans ya da pedagojik formasyon programını tamamlamamış olanların durumu da bu kapsamda değerlendirilir.

5 Cevap

0 oy
14 Eylül misafir cevapladı
lütfen okuyun arkadaşlar.
0 oy
27 Eylül b.y. cevapladı
yani hocam şuan formasyon alamayanlar alanlar gibi kpss alan eğitime girecekler değil mi
0 oy
28 Eylül misafir cevapladı
28 Eylül düzenledi

sınava formasyon alan veya almayan , öğretmenlik tezsiz yüksek lisans yapan veya yapmayan herkes girebilir. ancak atananlar sadece formasyon almış veya yüksek lisans yapmış olacaklardan olacak. 

bunları yapmayanın atanması imkansız gibi bir şey. çünkü yazıda "yapanların atanmalarından sonra" gelmek koşuluyla diyor. milyonlarca aday ve yığılmalar olduğunu söylememe gerek yok. bunların herhangi birine sahip olmayanların hiç şansı yok bence. eşit şartlarda bir atama olmayacak.

formasyonu olan biri sizden düşük puan alsa bile öncelikli atanacak. 

0 oy
2 Ekim Havva cevapladı
Bu belge yeni değil üstünde tarih vs hicbsey yok yeni olduğuna nasl inanacz
0 oy
2 Ekim misafir cevapladı
2 Ekim düzenledi

kararın yeni - eski tarihli olması bir şey değiştirmiyor. çünkü zaten yeni bir düzenleme yok, kararda bir değişiklik yok. bu kararlar güncel ve aynen geçerliliğini koruyor. eğer yeni bir düzenleme yapılırsa tabi ki paylaşırız. 

ancak kpss'ye girenler de bu düzenlemeye tabi tutulacak. aksi yönde bir karar varsa paylaşın lütfen. sn. bakanın dedikleri (formasyona gerek yok vb.) yazılı olarak karara bağlanmadıkça bu sistem uygulanacak. 

2,083 soru

1,859 cevap

293 üye

Hoş geldiniz, FormasyonHaber Soru Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
11 Çevrimiçi
0 Üye ve 11 Ziyaretçi
...