Orgun egitim ve acikogretim ingilizce ogretmenligi ayni anda okunur mu?

817 gösterim
17 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Habibe (120 puan) sordu
Ben 1. Sinif mutercim tercumanlik (ingilizce) ogrencisiyim. Bu sene yks sinavina girmeyi dusunuyorum. Yks dile girip hem orgun okumaya devam edip hem de ingilizce ogretmenligini acik ogretim veya uzaktan okuyabilir miyim?

1 cevap

0 oy
17 Kasım 2020 misafir cevapladı
17 Kasım 2020 düzenledi

eğer şu an okuduğunuz örgün bölüm ile açıkta da okumak istediğiniz bölümün isimleri aynı ise hayır. aynı bölümü aynı düzeyde hem açıktan hem örgünden okuyamazsınız. (iki tane aynı isimde 4 yıllık bölüm veya 2 tane aynı 2 yıllık bölüm okunamaz) bölümler farklı düzeyde veya farklı isimde olmalıdır. 

örneğin, çocuk gelişimi (4 yıllık) aynı anda hem açıkta hem örgünde okunamaz. sadece birinde okunabilir. ancak önlisans 2 yıllık çocuk gelişimi ile lisans 4 yıllık çocuk gelişimi aynı anda okunabilir. yani isimleri veya düzeyleri farklı olmalı. 

ayrıca açıktan öğretmenlik bölümleri yeni öğrenci alımına kapalı diye biliyorum. 

sizin bölümünüz "mütercimlik - tercümanlık" ise yani ingilizce öğretmenliğinden farklı isimde ve farklı bölümler olsa  bile açıköğretimde öğretmenlik bölümü bulunmamaktadır. öğrenci alımı yapmamaktadır.  

2,135 soru

3,488 cevap

320 üye

Hoş geldiniz, FormasyonHaber Soru Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
12 Çevrimiçi
0 Üye ve 12 Ziyaretçi
...