Sözleşmeli Öğretmen Atama Başvuruları İçin Son Günler!

  • 24 Mart 2021
  • 903 kez görüntülendi.
Sözleşmeli Öğretmen Atama Başvuruları İçin Son Günler!

20 Bin sözleşmeli öğretmenin atanacağı başvuru süreci sona eriyor.

Binlerce öğretmen adayının merakla beklediği öğretmen atamaları için sona yaklaşılıyor. Başvuru yapacak adaylar başvurularını 26 Mart 2021 tarihine kadar yapabilecekler. Başvurular MEB’in ‘ilkatama’ internet bağlantısı üzerinden gerçekleştirilebilecek. Başvuruların ardından adaylar sözlü sınava tabii tutulacaklar.

Başvuru Takvimi Açıklandı

26 Mart 2021 tarihinde sona erecek başvurular ile adaylar sözlü sınav için sınav merkezi tercihi de yapacaklar. Sözlü sınav merkezi tercih sonuçları 3 Mayıs 2021 tarihinde açıklanacak. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların sözlü sınavları 17 Mayıs- 6 Haziran 2021 tarihleri arasında yapılacak. Sözlü sınav sonuçlarının 8 Temmuz 2021 tarihinde açıklanacağı belirtildi.

Covid-19 karantinası kapsamında sözlü sınava katılamayan adaylar için de başka bir sınav tarihi belirlendi. Buna göre, karantina uygulamasında olan adayların sözlü sınav için başvuruları 17 Mayıs-18 Haziran tarihleri arasında alınacak ve bu adayların sözlü sınavları 21-25 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Atanmaya hak kazanan adayların tercihleri 1-6 Eylül 2021 tarihleri arasında alınacak ve 8 Eylül 2021 tarihinde sonuçlar açıklanacak.

Öğretmen Başvuruları İçin Formasyon Şartı Var Mı?

Pedagojik formasyon eğitiminin kaldırılmasının ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bundan sonraki süreçte öğretmen atamalarının yapılmasının ardından öğretmen adaylarına gerekli öğretmenlik eğitiminin MEB tarafından verileceğini açıklamıştı. Ancak 2021 Mart sözleşmeli öğretmen ataması kılavuzunda, başvuru yapacak adaylarda ‘Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı’nı ya da Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı’ndan birinin başarıyla tamamlamış olmak’  şartı aranıyor. Bu konu ile tartışmalar hala sürüyor ve adaylar seslerini sosyal medya aracılığı ile duyurmaya devam ediyor.

 

 

 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ