Sözleşmeli Öğretmenlik Başvurusu Sona Eriyor

  • 21 Mart 2017
  • 1.811 kez görüntülendi.
Sözleşmeli Öğretmenlik Başvurusu Sona Eriyor

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere alınacak 20 bin öğretmen alımı için açılan başvurular 21 Mart 2017 Salı günü sona erecek.

Sözleşmeli öğretmenlik için başvurular 15 Mart 2017 tarihinde başlamıştı. Bugün itibari ile de başvuru ekranı kapanacak. Başvuruların sona ermesiyle adaylar sözlü sınava çağırılmayı bekleyecekler. Sözlü sınav için alınacak öğretmen sayısının 3 katı kadar aday çağırılacak. 27 Mart 2017 tarihinde de sözlü sınav için çağırılacak adayların sözlü sınava gireceği sınav merkezleri belli olacak. Başvuru yapmak isteyen adaylar gecikmeden başvurularını ilkatama.meb.gov.tr/OBGiris.aspx adresinden ya da TC kimlik numarası ve şifrelerini girerek e-devlet sistemi üzerinden yapabilecekler.

Birden fazla lisans bölümünden mezun adaylar sözleşmeli öğretmenlik başvurusunda sadece bir alanı seçebilecek. Birden fazla alan seçimi yapılamayacak.

Sözlü Sınavlar Ne Zaman?

Sözlü sınav tarihleri adayların Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavlarına girip girmeyeceğine göre farklılık gösterecek. Öğretmenlik alan bilgisi sınavına girecek adaylar için sözlü sınav  24 Nisan-13 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılacak. Öğretmenlik alan Bilgisi sınavına girmeyecek adaylar için sözlü sınav 3 Nisan -7 Nisan 2017 tarihlerinde olacak.  Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil (Almanca, İngilizce), Rehberlik, Okul Öncesi ve Sınıf Öğretmenliği bölümleri Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavına girecekler.

Eylül Ayında Göreve Başlanacak

Sözleşmeli öğretmen olarak atanmaya hak kazanan öğretmen adaylarının atamaları Haziran ayında yapılacak ve bu öğretmenler yeni eğitim-öğretim yılına Eylül ayı itibari ile başlayacaklar.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ