Staj Yapana En Az 421 TL Ödenecek

  • 03 Nisan 2017
  • 3.151 kez görüntülendi.
Staj Yapana En Az 421 TL Ödenecek

Yaz yaklaşıyor. Öğrenciler tatil planları kurarken, staj olanaklarından da yararlanmak istiyor. Ayda 421 TL ödenecek olan stajyerlere işverenler, isterse daha fazla maaşı verebilecek. Hazırlıklar başladı, devlet desteği sürerken stajyerler için iş imkanları aranıyor. Her ay belirli şekilde ücret alacak stajyer ise şimdiden mutlu gözüküyor. Stajyerlerin yaz stajları için zaman daralıyor, öğrenciler şimdiden iş yeri aramaya başladı. 421 TL ile yeni yasal düzenlemede personel sayısı önemsiz oluyor, stajyerler net maaş alıyor.

Stajyerler İş, İş Yerleri Stajyer Arıyor

İş yerleri ve öğrencilerin staj arayışları yaklaştı. İş yerlerinde stajyer sayısı belirtilirken, staj yeri aramaya başlayan öğrenciler hazırlıklarını sürdürüyor. Bu yıl staj yapan öğrenciler, aylık olarak en az 421 TL ödeme alacak.

Staj yapanların ücretleri, iş yerindeki personel sayısına göre değişim göstermeyecek. Yeni yasal düzenleme ile 2017’de personel sayısına göre ücret uygulaması kaldırılarak, staj yapacak olan öğrencilerin alacakları ücretler, personel sayıları dikkate alınmadan uygulamaya konulacak.

Hazırlıklar Başladı, Devlet Desteği Sürüyor

Bu duruma göre stajyerler, asgari ücretin %30’u olan 421 TL 21 kuruş ödeme almak zorunda olacak. İşletmeler istediği takdirde bunun üzerinde ücret ödeyebilecek. Eğer işletmelerde 20’den az personel çalışıyorsa, ücretin 280 TL’si, 20’den fazla çalışıyorsa 140 TL’sini devlet ödeyecek.

İşletmeler, öğrenci ücretlerini her ayın 10’unda öğrencilerin banka hesabına yatırmak zorunda olacak. Devlet katkısı ise her ayın 25’ine kadar ilgili işletmenin okul müdürlüklerini bildirmiş olduğu hesaplara yatırılacak.

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ