Süleyman Demirel Üniversitesi Formasyon Alanlar Açıklandı

  • 20 Mart 2017
  • 1.997 kez görüntülendi.
Süleyman Demirel Üniversitesi Formasyon Alanlar Açıklandı

Süleyman Demirel Üniversitesi 2016-2017 güz dönemi için pedagojik formasyon eğitimini tamamlandıktan sonra formasyon eğitim belgesini almaya hak kazanan öğrenci isimlerini açıkladı.

Pedagojik Formasyon Eğitimi sertifikası almayan hak kazanan öğrenciler formasyon eğitimi sertifikalarını 20 Mart 2017 Pazartesi günü itibari ile Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Birimine şahsen başvuru yaparak ya da noter onaylı vakalet yolu ile başkasına göndererek alabilirler. Pedagojik formasyon eğitimi sertifikaları kesinlikle elden teslim alınacaktır. Posta ya da faks ile belgelerin gönderilmesi mümkün değildir.

Pedagojik Formasyon Belgesini Almaya Hak Kazananlar şu şekildedir:

Spor Bilimleri’nden Damra Tongo, Spor Bilimleri’nden Şeyda Pancar, Felsefe bölümünden Kübra Taşbaş, Felsefe Bölümünden İbrahim Yumşak, Geleneksel Türk Sanatları Bölümünden Tuğrul Tortop, Matematik Bölümünden Kemal Ceylan, Sağlık bölümünden Selin Akdoğan, Adalet bölümünden Türkan Başyiğit, İlahiyat / Din Kültürü bölümünden Yunus Orhan, Seramik ve Cam Teknolojisi bölümünden Buket Arslan, Tekstil bölümünden Betül Sönmez, Sosyoloji bölümünden Saliha Özçelik, Sosyoloji bölümünden Yusuf Ersin Gürbüz, Su Ürünleri bölümünden Samime Özturan.

Formasyon eğitimini tamamlayıp sertifika almaya hak kazanan adaylar eğitim bilimleri mezunları ile eşit haklara sahiptir. Formasyon eğitimi alıp sertifika sahibi olan kişiler de öğretmenlik için MEB’e başvurularını yapabilir ya da özel kurumlarda branşlarıyla alakalı olarak öğretmenlik yapabilirler. MEB atamalarında Eğitim Fakültesi mezunu olmamaları bir dezavantaj oluşturmaz. Önemli olan KPSS’den yüksek puan almaları ve sözlü mülakatı iyi geçirmeleridir.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ