Tekin’den Sözleşmeli Öğretmenlerin Eş Durumu Açıklaması

  • 12 Haziran 2017
  • 1.726 kez görüntülendi.
Tekin’den Sözleşmeli Öğretmenlerin Eş Durumu Açıklaması

Milli Eğitim Müsteşarı Yusuf Tekin Eğitim Bilişim Ağı üzerinden yaptığı canlı yayında, öğretmenlik ve eğitim ile ilgili soruları yanıtladı.

Yaptığı canlı yayında öğretmenlerin sorularını cevaplayan Tekin, 2016-2017 eğitim öğretim yılını değerlendirdi. Bakanlık ve öğretmenlerle ilgili yalan haberlere itibar edilmemesini belirten Müsteşar Tekin gerekli duyuruların ve değerlendirmelerin kendileri tarafından yapıldığını belirtti. Gelecek dönemlerde öğretmen akademilerinin kurulmalarının önemini vurgulayan Tekin, öğretmenler için hizmet içi eğitimin daha verimli hale getirilmesine uğraştıklarını ifade etti. Önümüzdeki yıl içerisinde hizmet içi eğitim programının daha planlı yürütüleceğini söyledi.

Formatör öğretmenler yetiştirdiklerini sözlerine ekleyen MEB Müsteşarı Yusuf TEKİN yaz aylarında öğretmenleri yeni müfredat konusunda bilgilendirecekleri bir eğitim programı olacağını bildirdi. Öğretmenlerin bu süreçte takipçi olmalarını yeni müfredatı iyi anlamalarını ifade etti.

Sözleşmeli öğretmenlik sistemindeki değişiklikle beraber öğretmenlerin eş durumu tayinleri kısıtlanmıştı. Sözleşmeli öğretmenlerin aklındaki en önemli soru eş durumu tayinleri konusunda iyileştirme yapılıp yapılmayacağıydı. Milli Eğitim Bakanlığı müsteşarı Tekin, eş durumu tayinleriyle ilgili sorulan bir soruyu da yanıtladı. Tekin öğretmenlerin eş durumu tayini konusunda beklenti içerisinde olmamaları gerektiğini şu an için eş durumu sebebiyle tayin yapılmasının gündemde yer almadığını ifade etti. Ancak eşlerin isterlerse öğretmen ihtiyacının fazla olduğu yerlerde beraber çalıştırılabileceğini belirtti. MEB müsteşarı Yusuf TEKİN bu durum dışında, öğretmenlerin bulundukları yerden daha iyi yerlere gidilmesinin mümkün olmayacağını vurguladı.

 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ