TEOG Öncesinde Ne Yapılmalı?

  • 28 Mart 2017
  • 309 kez görüntülendi.
TEOG Öncesinde Ne Yapılmalı?

TEOG adayları heyecanla sınavı bekliyor. 26 ve 27 Nisan tarihlerinde olan sınav öncesi öğrencileri ne rahatlatır?

Yaklaşan TEOG Öncesi Ne Yapılmalı?

Kısıtlı sürenin kalması ile birçok öğrenci sınava odaklanmada sorun yaşıyor. Eksikliklerini fark etmek ve sınav sistemi ile alakalı teknik bilgileri bilirseniz, TEOG öncesi neler yapılacağını öğrenebilirsiniz.

Çocukların kaygısı olmamalı. Kaygının geliştirdiği her tür sıkıntı giderilmelidir. Güven kazanılarak kaygılara yer verilmemelidir. Sınav sonucundan sonra, sonuca göre değil soru çözmeye göre odaklanılmalıdır. Sonucun düşük gelmesi ile her şey son bulmaz. Soru çözmeye öğrenciler teşvik edilmeli ve gerçekçi olasılıklar üzerinden eksikler giderilmelidir.

Yanlış Doğruyu Götürmüyor, Her Soruyu Çözün

Her testte 20 doğru varken, yanlışın doğruyu götürmediğini bilerek önemlidir. 40 dakikalık zamanın olduğu bilinerek her soru yapılmalıdır. Bulunan çözümler kontrol edilmeli ve hataların önüne geçilmelidir. Özellikle paragraf ve metinlerin olduğu sorulara çok dikkat edilmelidir.

Her soru işaretlenmelidir. En yakın gelen şıkkı işaretleyerek sınavı daima olumlu şekilde düşünmelisiniz. TEOG sınavı yanlışları götürmediği için hiçbir soru boş bırakılmamalıdır. Fakat cevap verirken en olurunu seçmeyi unutmayın. Çelişkili sorularda ilk akla geleni işaretlemeli, soru hakkında gerçekten doğruyu bilerek hareket etmelisiniz. Yanıltıcı yüklemlere dikkat etmeli ve soruyu ve şıkların tamamını okuyarak sorulara cevap vermelisiniz.

Sınavda kaydırma yapmamaya, doğru kodlama yapmaya dikkat etmeli ve kendinizi güvenmeyi unutmayın. Özgüven sahibi olan öğrencilerin daima daha başarılı olduğu kanıtlanmıştır.

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ