Terör Saldırısını DAEŞ Üstlendi

  • 05 Haziran 2017
  • 575 kez görüntülendi.
Terör Saldırısını DAEŞ Üstlendi

Londra’da 7 kişinin hayatını kaybettiği ve 47 kişinin yaralandığı saldırıyı, terör örgütü DAEŞ üstlendi. Saldırıyla ilgili açıklama İngiltere Başbakanı May’den geldi. Saldırının ardından Başbakan Yıldırım, İngiltere’ye taziye mesajları iletti.

Son 3 ayda 3. terör saldırısının görüldüğü bilinen İngiltere’de hükümetten sert açıklamalar yapıldı. Önceki akşam meydana gelen Şampiyonlar Ligi Finali’nin ardından düzenlenen terör saldırısını 3 saldırganın yer aldığı beyaz minibüsle Londra Köprüsü’nün ordaki yayalara karşı sürülerek bir de bıçakla saldırı yapıldı. Saldırıda 7 kişinin hayatını kaybettiği, 47 kişinin yaralandığı açıklandı. Saldırganlar, polis tarafından vuruldu ve öldürüldü. Teröristler, üzerinde intihar yeleği görüntüsü verse de üstünden patlayıcı çıkmadığı bildirildi.

Saldırıyı Terör Örgütü DAEŞ Üstlendi

Gazetelerde yer alan habere göre Londra’da Cumartesi günü yapılan saldırıyı DAEŞ üstlendi.

DAEŞ, Ramazan ayında saldırı gerçekleştirilmesinin üzerine “yalnız kurt” adlı örgüt sempatizanlarına da çağrıda bulundu.

Polis, olayla ilgisi olan 12 kişiyi gözaltına aldı. Başbakan May, İngiltere’de aşırıcılığa fazla tolerans gösterildiğini belirtti. Ayriyeten “Artık Yeter!” diyerek ifadesine ekledi. Londra Köprüsü’nde kamyonetli saldırı ve ardından bıçaklı saldırı gerçekleştiren terör örgütünün bazı kurbanların boğazını kestiği belirtildi. Bıçaklı ve kamyonetli saldırıdan kaçan insanlar, çevredeki kafe, dükkan ve barlara sığındı.

Başbakan Yıldırım’dan Taziye Mesajı

Başbakan Binali Yıldırım, İngiltere’de yaşanan terör örgütü DAEŞ saldırısının ardından Başbakan May’e taziye mesajı iletti. “Benzer saldırılara maruz kaldığımızı belirterek, Türkiye ve Türk halkının İngiltere’nin acısını anlıyoruz ve paylaşıyoruz” denildi.

 

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ