Trafik Sigortaları Düşecek!

  • 19 Mart 2017
  • 258 kez görüntülendi.
Trafik Sigortaları Düşecek!

Araç sahiplerini büyük sıkıntıya sokan trafik sigorta ücretlerindeki yüksek fiyatlar, yakın dönemde son bulacak.

Geçen senelerde sigorta şirketlerinin zarar etme ve hatta batma noktasına gelmesiyle birlikte, trafik sigorta ücretleri büyük artış göstermişti. Trafik sigorta ücretleri o kadar yükselmişti ki, aracınızı sigorta ettirirken kasko ücreti kadar ücret ödemesiyle karşı karşıya kalabiliyordunuz. En düşük sigorta ücretleri dahi 300-400 TL civarında seyrediyordu.

Vatandaşlar bu konu ile ilgili olarak çok uzun süredir şikayetlerini devlete iletmekteydi. Hükümet bu konu ile ilgili olarak sigorta şirketleri ile görüştü ancak bir çözüm bulunamamıştı. Sigorta şirketleri ücretleri düşürmeye yanaşmadı.

Vatandaşın beklediği sevindirici haber Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’ten geldi. Başbakan Yardımcısı Şimşek, trafik sigortalarında büyük düşüşe neden olacak bir uygulama olan sigorta ücretlerindeki tavan fiyat uygulamasına geçilecek.

Yüzde 40’lara Varan İndirim

Böylece ortalama sigorta ücretlerindeki indirim oranı yüzde 30 civarında olacak. Yeni olan araçlarda ise bu indirim oranı yüzde 40’lara kadar çıkacak. Başbakan Yardımcısı Şimşek, tavan fiyat uygulamasının bi kaç ay içerisinde uygulamaya geçeceğini ve sigorta ücretlerine bu uygulamanın etkisinin yansıyacağını belirtti. Uygulamanın yürürlüğe girmesiyle sigorta şirketleri istemeseler de indirim yapmak durumunda kalacaklar. Tavan fiyat uygulaması ile devlet sigorta ücretleri için tavan bir fiyat belirleyecek ve sigorta şirketleri bu fiyatın üstünde araç sigortalayamayacak. Tavan fiyat uygulamasının vatandaşın araç alım oranını da artırması bekleniyor.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ