TÜİK Mühendis Alımı Yapacak

  • 24 Temmuz 2017
  • 663 kez görüntülendi.
TÜİK Mühendis Alımı Yapacak

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı, bünyesinde istihdam etmek üzere bilgisayar mühendisi, yazılım mühendisi, elektrik-elektronik mühendisi ve endüstri mühendisi alımı yapacak.

TÜİK tarafından yapılan duyuruda, 8 bilişim personeli alınacağı belirtildi. Alınacak personel için başvuruların son günü 4 Ağustos 2017 tarihi olarak açıklandı. Başvuru yapacak adaylar başvurularını belirtilen tarihte saat:18:00’e kadar şahsen Ankara’daki Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı’na yapacaklar ya da belirtilen adrese posta yolu ile de başvuru yapabilecekler.

Başvuru yapan adaylar sözlü sınava çağırılacaklardır. Sözlü sınava çağırılacak adayların belirlenmesinde 2016 KPSS P3 puanı, ingilizce dil bilgisini gösteren KPDS, YDS, e-YDS gibi dil sınavlarından alınan ingilizce yeterlilik puanı esas alınacaktır. Başvuru yapacak adaylarda aranan özel şartlar duyuruda detaylı şekilde belirtilmiştir. Bu şartlara uygun adayların başvuru yapması gerekmektedir.

Başvuruların tamamlanmasının ardından başvuru sonuçları 18 Ağustos 2017 tarihinde ilan edilecektir. Alınacak personel sayısının on katı kadar aday sözlü sınava çağırılacaktır. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar web sayfası üzerinden ilan edilecek olup, adaylara her hangi bir belge gönderilmeyecektir. Sözlü sınavlar 11-12-13-14 Eylül 2017 tarihlerinde saat:09:30’da Ankara’da yapılacaktır.

Detaylı bilgi için tıklayın. 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ