Üniversite Adayları İçin LYS Maratonu Yaklaştı

  • 05 Haziran 2017
  • 562 kez görüntülendi.
Üniversite Adayları İçin LYS Maratonu Yaklaştı

ÖSYM’nin düzenlemiş olduğu 2017 LYS yaklaştı. Birçok üniversite sevdalısı için zaman çok az kaldı. Üniversiteye giriş için son maraton LYS için son 1 hafta kaldı. Binlerce öğrencinin merakla beklediği LYS oturumları hakkında bilgiler yazımızda…

2017 LYS Oturumları Hangi Gün?

  • LYS 1 – (Matematik) – 11 Haziran 2017 – 10.00 – 135 dakika
  • LYS 2 – (Fen Bilimleri) – 17 Haziran 2017 – 10.00 – 135 dakika
  • LYS 3 – (Edebiyat – Coğrafya) – 18 Haziran 2017 – 10.00 – 120 dakika
  • LYS 4 – (Sosyal Bilimler) – 10 Haziran 2017 – 10.00 – 135 dakika

LYS’ye 180 barajını geçen öğrencilerin girdiği biliniyor. LYS’nin ardından birçok öğrencinin üniversite kariyeri belirli olacak. Birçok öğrencinin okul puanlarıyla beraber ham puanları birleştirilerek öğrencilerin görebileceği, ÖSYM’nin resmi adresinde sonuç programına yansıyacak. Ayriyeten birçok aday, üniversite için son kulvarı da bitirmiş olacak.

LYS’de Beyaz Silgi Değişecek

12 Mart’ta yapılan YGS’nin ardından birçok öğrenci sınavda verilen silgiye tepki göstermişti. ÖSYM, birçok adayın yorumu ve tepkilerine dayanamayarak yeniden silgi ihalesine çıktı. Silgi ihalesiyle eski mavi silgileri tekrardan aldığını belirten ÖSYM, LYS’ye girecek üniversite adaylarına müjdeyi verdi. Birçok öğrencinin tepkisini çeken beyaz silgiler, bir önceki silgilere geri dönüş yaptı. ÖSYM, 10 Haziran’da gerçekleştireceği LYS’de yeni silgi kullanacağını bildirdi. Optik okuyucunun okumakta zorluk çektiği ve birçok kişinin cevap anahtarında sıkıntılar çıktığı yorumu alınırken birçok kişinin ÖSYM’yi eleştirdiği biliniyordu.

ÖSYM, eğitim ve öğretim döneminde yaptığı yeniliklerle çok konuşulmaya devam ediyor. Her eleştiriyi dikkate alan Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin daha iyi hizmet alabilmesi için gece gündüz çalışıyor.

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ