Üniversite Sınavı Örnek Soruları Açıklandı

  • 04 Aralık 2017
  • 1.760 kez görüntülendi.
Üniversite Sınavı Örnek Soruları Açıklandı

ÖSYM, üniversiteye giriş sınavının ilk basamağı olacak olan TYT için örnek soruları paylaştı.

Üniversiteye giriş sınavı ile ilgili olarak sadeleştirilmeye gidileceği açıklanmış ve yeni yapılacak olan sınavın isminin Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) olacağı duyurulmuştu. Önümüzdeki sene yapılacak olan YKS’nin ilk sınavı Temel Yeterlilik Testi (TYT) olacak.

Yapılan açıklamada, örnek sınav sorularının açıklanacağı bildirilmişti. Adaylar heyecanla bu soruları bekliyordu. Bugün itibari ile ÖSYM’den beklenen paylaşım geldi ve TYT sınavına ilişkin örnek 125 soru yayımlandı. Bu soruların 40’ı Türkçe, 25’i Sosyal Bilimler, 40’ı Temel Matematik ve 20’si Fen Bilimleri’ne aittir. Sorular çoktan seçmeli şeklide olacaktır. Sınavda açık uçlu soru bulunmamaktadır. Paylaşılan örnek sorulara ve cevaplarına ÖSYM’nin resmi internet sitesinden ulaşılabilmektedir.

Başvurularının 1-21 Mart 2018 tarihleri arasında yapılacak olan YKS sınavı için geç başvuru tarihi 4 Nisan olarak açıklandı. YKS’nin ilk oturum testi TYT 23 Haziran 2018’de, İkinci oturum olan Yabancı Dil Testi ise 24 Haziran 2018’de gerçekleştirilecek. sınav sonuçlarının 31 Temmuz 2018 tarihinde açıklanması planlanıyor.

Örnek Soru Kitapçığı için tıklayın. 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ