Uzman Erbaş Alımı Yapılacak

  • 20 Mart 2017
  • 948 kez görüntülendi.
Uzman Erbaş Alımı Yapılacak

Jandarma Genel Komutanlığı yaptığı açıklama ile sözleşmeli uzman erbaş alımı yapacağını duyurdu.

Uzman erbaş alımı için başvurular bugün itibari ile başladı. Başvurular 21 Nisan 2017 tarihine kadar devam edecek. Başvurular 21 Nisan 2017 saat 17:00’da sona erecektir. Hiç bir başvuru ücreti alınmayacak. Adayların başvuru yaptıktan sonra doldurdukları başvuru formunu çıktı olarak almaları önerilmektedir. Başvuru yaptığı halde çağırılmayan adaylar bu belge ile itiraz edebileceklerdir.

Alımlar lise ve dengi okul mezunları arasından yapılacak. Adayların 1 Ocak 2017 tarihi itibari ile de 25 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir. Başvurular online olarak  www.jandarma.tsk.tr adresinden yapılabilecek. Çağrıldıkları halde seçme sınavına gelmeyen adayların başvuruları da iptal edilecek. Ön başvurular internet üzerinden yapılacak ancak asıl başvurular istenen belgeler ile seçime gelinmesi ile yapılacaktır. Başvuruları kabul edilecen adaylar yazılı sınava gireceklerdir. Ayrıca ön sağlık muayenesi ve mülakat sınavları da olacaktır. Başvuracak adayların en az 163 cm olmaları gerekmektedir.

Başvuru yapan adayların sonuçları 21 Nisan 2017 tarihinden sonra www.jandarma.tsk.tr adresinden öğrenilebilecektir. Başvuru yapan adaylara hiç bir şekilde posta ya da başka bir yol ile bir belge gönderilmeyecektir.

Yazılı sınav merkezi ve saati ile ilgili bilgiler 8 Mayıs 2017 tarihine kadar internet sitesinde yayımlanacaktır.

Yazılı sınavda adaylara  sözel (Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi, Türkçe, Tarih, Coğrafya, Yurttaşlık Bilgisi vb.) ve sayısal (Matematik, Genel Yetenek vb.) konularından sorular sorulacaktır.  Her soru 10 puandır ve toplamda 10 soru sorulacaktır. 100 puan üzerinden 50 puan alan adaylar başarılı sayılacaktır

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ