Uzman Öğretmenlik Tekrar Gündemde

  • 24 Mart 2017
  • 1.356 kez görüntülendi.
Uzman Öğretmenlik Tekrar Gündemde

Sivas’da AK Parti Kadın Kolları Sivas İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Kadınlar Soruyor’ adlı konferansa katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz kendisine yöneltilen soruları cevapladı.

Yılmaz öğretmenlik ile ilgili sorulara cevap verirken, eğitimdeki rotasyon konusuna da değindi.

En Çok İhtiyaç Sınıf Öğretmenliğinde

Her il ve ilçenin ihtiyacına göre öğretmen ataması yapıldığını belirtenYılmaz, Ardahan ve Kars’ta sınıf öğretmeni ihtiyacı olduğunu, İzmir ve İstanbul’da ise din kültürü öğretmeni ihtiyacı bulunduğunu ifade etti. Taleplere göre öğretmen ataması ve değişiklikler yapıldığını dile getiren Yılmaz, eğitimdeki rotasyon konusu üzerinde çalıştıklarını, gerektiği takdirde rotasyon konusunda çalışma yapabileceklerini sözlerine ekledi. Kaliteli eğitimini önemini vurgulayan Yılmaz, öğrencilere kaliteli bir eğitim sunabilmek için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti.

Uzman Öğretmenlik Sınavı Olacak

Uzmanlık öğretmenlik sınavının gündeme gelip gelmeyeceği ile ilgili soruyu yanıtlayan Yılmaz, uzman öğretmenlik sınavının tekrar getirileceğini dile getirdi. İyi öğretmenleri daha öne çıkarmak ve onların mali haklarını daha iyi hale getirmek adına uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik konularını tekrar gündeme getirmek için çalışmaları olduğunu ifade etti. Uzman öğretmenlik ile ilgili çalışmaların yapıldığını ve önümüzdeki sene içerisinde sisteme getirileceğini belirtti.

Başbakan’nın eğitim konusunda üç hedefi olduğunu vurgulayan Yılmaz, bunlardan ilkinin ikili eğitimi kaldırmak olduğunu belirtti. İkinci hedefin okul öncesi eğitimi zorunlu kılmak,  üçüncü hedefin ise eğitimde yabancı dile ağırlık vererek, daha etkin hale getirmek olduğunu söyledi.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ