Yabancı Dil Sınavı Bitti

  • 02 Nisan 2017
  • 1.002 kez görüntülendi.
Yabancı Dil Sınavı Bitti

2017 Yabancı Dil Sınavı bitti. Sınav hakkında birçok tartışmalar gerçekleşirken, adayların sınavın kolay mı zor mu yorumları merak ettiği öğrenildi. Peki sınav nasıldı?

2 Nisan 2017 YDS sınavı, ÖSYM tarafından düzenlenen ve sabah saat 10.00’da başlayan sınav olarak 180 dakika sonunda sonuçlandı.

Erken saatlerde sınav merkezlerine gelen öğrenciler, güvenlik kontrollerinin ardından sınava alındı.

Sınav Zorluğu Nasıldı?

Sınav zorluğu her adaya göre farklılık gösterdiği için sınav sonuçlarının ardından belirli olacak bir puan sıralaması oluşacak. YDS sonuçları ne zaman açıklanır? Sorusu ise 20 Nisan tarihi olarak belirlendi.

İlkbahar Dönemi sınav sonuçlarının 20 Nisan’da açıklanmasının ardından, öğrenciler tarihi iple çekmeye başladı.

Son 15 Dakika Kuralı Yine Uygulandı

YGS’de uygulanmış olan son 15 dakika sınava alınmama kararı, YDS’de de kullanıldı. Geçtiğimiz günlerde 2 kişinin intihar girişiminde bulunduğu görülmüştü. 1 kişi hayatını kaybederken, diğer kişi son anda bileklerini kestiği öğrenildiği vakit hastaneye kaldırılarak kurtarılmıştı.

YDS 2017’de adaylar biraz daha bilinçli davranarak sınav yerlerine geldi. Fakat her sınavda olduğu gibi bilmeyen kişilerin olduğu, ilerleyen zamanlarda ÖSYM verilerinde sınava girmeyen kişilerin açıklanması ile ortaya çıkacak.

Birçok öğrencinin YGS’de giremediği verilere yansımıştı. Eğer bu sınavda da birçok öğrencinin girmediği tespit edilirse, ÖSYM bu kural hakkında mücadele edeceği, bilgilendirme çalışmaları için daha fazla uğraşacağı biliniyor. YDS sınavı 23 dilden oluşurken, birçok aday sınav için 20 Nisan tarihi için gözünü yumdu ve bekliyor.

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ