Yardımcı Kitap Yasağı Yeniden Değerlendirilecek

  • 19 Mart 2017
  • 318 kez görüntülendi.
Yardımcı Kitap Yasağı Yeniden Değerlendirilecek

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, geçtiğimiz gün Yozgat’ta esnaflara yaptığı ziyarette, Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullarda uyguladığı yardımcı kitap yasağının yeniden değerlendirileceği ile ilgili açıklamada bulundu.

Yozgat’ta esnafları ziyaret eden Yılmaz, esnaflardan ‘evet’ desteği istedi. Bu sırada bir kırtasiye sahibini ziyaret eden Yılmaz, kırtasiyeci esnafın şikayetini dinledi. Kırtasiyeci Yılmaz’a Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere dağıtılan kitapların içeriğinin zayıf olduğunu ve yardımcı kitaplara ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Ancak yardımcı kitap yasağı buna engel olmakta. Mill Eğitim Bakanlığı’nın yayımladığı genelgeye göre öğrencilere yardımcı kitap önermek ve aldırmak yasak. Öğrenciler sadece Milli Eğitim Bakanlığı’nın dağıttığı kitapları kullanabilir. Öğretmenler ve müdürler başka kaynak kitapları öğrencilere zorla aldıramazlar. Bakan Yılmaz, esnafın şikayetine karşılık olarak Bakanlığın yardımcı kitap yasağı konusundaki genelgesini  hatırlattı ve yardımcı kitapların yasaklanmış olmasına rağmen, bu kararın doğruluğunun hala tartışılabilir olduğunu ve konu ile ilgili görüşmelerin hala devam ettiğini belirtti.

Müfredat Değişiyor

Müfredatlarda değişiklik yapılacağını ifade eden Yılmaz, öğrencilere bilgilerin en iyi ve bir bütün şekilde verilebilmesi için çaba sarfettiklerini sözlerine ekledi. Önümüzdeki yıldan itibaren müfredatların tamamlanacağını ve böylelikle yardımcı kitap konusunda da çözüm bulunabileceğini dile getirdi.

Velilerin, öğrencilerin ve öğretmenlerin de sıkıntıya girmesine sebep olan bu yardımcı kitap yasağının bir çözüme kavuşturulması, sevindirici olacak. Sayın Bakan’ın yaptığı açıklama doğrultusunda bu sorunun 2018 yılı itibari ile çözülmesi bekleniyor.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ