Yatırımcılar Gayrimenkul Yatırım Fonuna Yöneliyor

  • 18 Mart 2017
  • 278 kez görüntülendi.
Yatırımcılar Gayrimenkul Yatırım Fonuna Yöneliyor

Gayrimenkul yatırım fonu hem gayrimenkule yatırım yapmak isteyen ama bir yandan da gayrimenkulün getirdiği kiralama, vergi ödemesi gibi birçok alt başlık ile ilgilenmek istemeyenler için yeni dönemde en karlı yatırımlardan bir olmaya aday bir yatırım enstrümanı.

Gayrimenkul Yatırım Fonu Nedir?

Gayrimenkul yatırım fonu tamamen profesyonel ve bu sektörün önde gelen isimlerin oluşturduğu yatırım komiteleri ile yönetilen fonlardır. Bu fonlar ile nitelikli yatırımcılar ile görüşülerek belirlenen limitler ile yatırım yapılabilmektedir. Vergi avantajı bulunan gayrimenkul yatırım önümüzdeki yıllarda sektörde çok daha fazla tercih edilen yatırım araçlarından biri olacağı düşünülüyor.

Gayrimenkul Yatırım Fonu çeşitleri ve avantajları nelerdir?

Vergi avantajının yanı sıra profesyonel yönetim, operasyonel işlemlerdeki kolaylığı gibi birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Kira fonu, markalı konut fonu, arazi fonu ve kişiye özel hazırlanan sepet fonlar gibi çeşitleri bulunuyor. Her bir fon farklı özellikler ve farklı getiri oranlarına sahip oluyor ve yatırım yapmak isteyenlere profesyonel kişiler tarafından detayı aktarılıyor. Böylelikle uzun vadede kazanmayı hedefleyen ve piyasa gelişmelerini tanıyan, bilen nitelikli yatırımcı tarafından tercih edilen bu sistem henüz yeni olmakla birlikte adını hızlıca duyurmuş ve önümüzdeki günlerde kurulan fonlardaki gelişmeler de merakla bekleniyor. Gayrimenkul yatırım fonu getiri oranı ve özellikleri açısından diğer fonlara benzemiyor. Detaylarını dinlediğinizde sizde aradaki farkı anlayabiliyor ve tercih etme olasılığınız da yükseliyor. Üst segment yatırım aracı olarak sunulan gayrimenkul yatırım fonları için kurumsal ve bireysel ayrımlar da yapılmaktadır.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ