YDS Sınav Sonuçları Açıklanmıştır

  • 21 Nisan 2017
  • 636 kez görüntülendi.
YDS Sınav Sonuçları Açıklanmıştır

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan duyuru ile 2017 Yabancı Dil Sınavı İlkbahar dönemi sonuçları açıklanmıştır.

2 Nisan 2017 tarihinde yapılan 2017 YDS İlkbahar dönemi sonuçları ÖSYM’nin internet sitesinde erişime açılmıştır. Sınava katılan adaylar sonuçlarını online olarak ‘ sonuc.osym.gov.tr ‘ adresinden TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile giriş yaparak öğrenebilirler.

ÖSYM’nin yaptığı açıklamaya göre, sınav sonrasında sınav soruları ve cevap anahtarları incelenmiştir. Bunun sonucunda itirazlarda değerlendirilerek, 2017 YDS İlkbahar dönemi sınavında Farsça dilindeki 18. sorunun ve İtalyanca dilindeki 77. sorunun iptal edilmesine karar verilmiştir. Ayrıca yine İtalyanca dilindeki cevap anahtarında ‘D’ olarak gözüken 67. sorunun cevabı ‘C’ olarak değiştirilmiştir.

2017 YDS Sonbahar dönemi için başvurular 26 Temmuz 2017 başlayıp, 3 Ağustos 2017 tarihinde sona erecektir. Sonbahar dönemi yabancı dil sınavı ise 17 Eylül 2017 tarihinde saat: 10:00’da gerçekleştirilecektir. Adaylar başvuru süresi içerisinde online olarak başvurularını ‘ www.osym.gov.tr ‘ adresinden yapabileceklerdir. 2017 YDS sınavı için belirlenen sınav ücreti 90 TL’dir. Adaylar belirtilen sınav ücretini 4 Ağustos 2017 tarihine kadar ödemek zorundadır. Başvuru yaptığı halde sınav ücretini yatırmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Adaylar başvuru ücretini bankalardan yapabildiği gibi ÖSYM’nin internet sitesinden banka kartı ya da kredi kartı ile de yapabileceklerdir.

Sınava katılmak isteyen adaylar bir dönemde sadece bir dilden sınava girebileceklerdir. YDS Sonbahar döneminde yabancı dil sınavı sadece Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinden yapılacaktır.

Detaylı bilgi için başvuru kılavuzuna ‘ www.osym.gov.tr ‘ adresinden ulaşılabilir.

 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ