YDS Soru Kitapçığı Yayımlandı

  • 05 Nisan 2017
  • 345 kez görüntülendi.
YDS Soru Kitapçığı Yayımlandı

2017 İlkbahar dönemi Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı soru kitapçığı ve cevap anahtarı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanmıştır.

2017 İlkbahar dönemi YDS sınavı binlerce adayın katılımıyla 2 Nisan 2017 tarihinde uygulanmıştı. 2017 YDS sınavı İngilizce, Fransızca, Almanca, Arapça, Bulgarca, Farsça, İspanyolca, İtalyanca, Rusça ve Yunanca dillerinin dahil olduğu 23 dilde yapıldı . 2 Nisan 2017 saat:10:00’da başlayan YDS sınavı 180 dakika sürmüştür. Adaylara her zamanki gibi 15 dakika kuralı hatırlatıldı. Adayların 15 dakika kuralı konusunda bu sınavda daha dikkatli olduğu görüldü.

Adayların merakla beklediği sorularda bugün 4 Nisan 2017 saa:14:30 itibari ile ÖSYM tarafından erişime açılmıştır. Bu şekilde sınava katılan adaylar sınav sorularını inceleyebilme olanağı bulabilecekler. Sınava katılan adaylar sınav sorularını ÖSYM’ nin  ‘ ais.osym.gov.tr’  adresinden aday işlemleri bölümünden TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile giriş yaparak görüntüleyebilirler.  Sorular on gün süre ile adayların erişimine açık olacaktır. Yayımlanan sorularda soru dizilimi temel soru kitapçığı esas alınarak yapılmıştır.

Soruların Yüzde 10’u Açıklandı

2017 Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı sorularının tamamı yayımlanmamıştır. Soru kitapçığının sadece yüzde 10’luk kısmı adayların erişimine sunulmuştur. Bütün soru kitapçığının yayımlanmaması ise adaylar tarafından tepki ile karşılandı.

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Sorularında erişime açılmasının ardından adaylar sınav sonuçlarına odaklandı. 2017 YDS sınavı sonuçlarının açıklanması için ÖSYM’nin verdiği tarih 20 Nisan 2017 olarak belirtildi. Sınava katılan adaylar büyük bir heyecanla 20 Nisan 2017 tarihini beklemeye başladı bile.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ