Yeniden Formasyon Hakkı!

  • 27 Ağustos 2021
  • 14.344 kez görüntülendi.
Yeniden Formasyon Hakkı!

Milli Eğitim Bakanlığı formasyon programını tekrar gündeme getirecek bir açıklama yaptı.

Geçtiğimiz sene içerisinde MEB, pedagojik formasyon programı/pedagojik formasyon eğitimi sertifikası programını tamamlayanların öğretmenliğe başvuru hakkını iptal ettiğini duyurmuştu. Öğretmenlik yapmak isteyen adaylar için Bakanlık ve YÖK iş birliği ile yürütülecek olan Öğretmenlik Meslek Bilgisi Tezsiz Yüksek Lisans programı açılacağı belirtilmişti. Ancak bu açıklamalardan sonra her hangi bir kurumda Öğretmenlik Meslek Bilgisi Tezsiz Yüksek Lisans programı açılmadı.

Bir çok öğretmen olmak isteyen kişinin beklediği haber bugün geldi. MEB tarafından bugün yapılan yeni açıklama formasyon programlarının yeniden açılacağına dair olan umutları artırdı. MEB tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Talim ve Terbiye Kurulu, oluşacak mağduriyetleri önlemek üzere toplanarak söz konusu kararı ‘Bakanlık ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) iş birliği ile açılan/açılacak olan öğretmenlik meslek bilgisi tezsiz yüksek lisans programı ya da pedagojik formasyon eğitimi sertifikası programını başarıyla tamamlayanların öğretmenliğe başvuru yapabilecekleri’ şekilde genişletti.”

Bundan sonraki süreçte yeniden formasyon programlarının Üniversiteler tarafından verilmesi bekleniliyor. Ancak henüz resmi bir açıklama gelmedi.

 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ