YGS Sonuçları Bugün Açıklanacak Mı?

  • 27 Mart 2017
  • 866 kez görüntülendi.
YGS Sonuçları Bugün Açıklanacak Mı?

2017 YGS sınav sonuçları herkes tarafından merak ediliyor. Gözler ÖSYM’deyken, kurum sınav takvimi içerisinde hangi tarihte yayınlayacağını duyurması ile heyecan kat ve kat arttı. ÖSYM, sonuçları hemen açıkladıktan sonra LYS’ye yönünü değiştirecek. LYS başvuru tarihleri yayınlanan sınav takviminde öğrencilerin merak ettiği kısa cevaplı soruların nasıl olacağı konusu. Kısa cevaplı sorular, dört yanlış bir doğru sisteminin dışında olacak. Sınava giremeyenler rapor bekliyor. 15 dakika kuralı Anayasa’ya aykırı olursa, kurum sınavı tekrardan yapabilecek.

Açık Uçlu Sorular Merak Ediliyor

Sınavın açıklanmasına bir günden daha az bir zaman kaldı. ÖSYM kendi sitesinde belirlediği 28 Mart günü ile birçok üniversite adayını heyecanda bıraktı. 2016 YGS sınav sonuçları sabah saat 08:00’da açıklanmıştı. Peki ya yarın 2017 YGS sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak?

LYS sınavına ait tüm bilgiler, ÖSYM’nin yaptığı duyuruda belirtiliyor. Kısa cevaplı soruların birçok kişi tarafından merak edildiği ve sırf bu yüzden sınava girecek öğrencilerin olduğu biliniyor. Rapora göre sınava giremeyenler akıbetleri, Kamu Denetçiliği Kurum raporuna göre belirlenecek.

YGS Sonuçları 28 Mart 2017’de Açıklanacak

Sonuçlar 28 Mart 2017’de açıklanacak. Saat konusunda henüz herhangi bir netlik kazanılmış gözükmüyor.

2017 LYS başvuruları 4 Nisan’da başlayacak, 17 Nisan’da sona erecek. Sınav ücretleri 40 TL olarak belirlenirken, sınav ücretlerinin son günü ise 18 Nisan olarak belirlenmiş. Sınav, 10 Haziran’da başlayacak. 18 Haziran’da sona erecek. LYS’de de son 15 dakika kuralı geçerli olacak. ÖSYM, son 15 dakika kuralını birçok farklı sınavlarda da gerçekleştirmeye devam edecek.

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ