YGS Sonuçlarında Hata İddiası

  • 31 Mart 2017
  • 1.151 kez görüntülendi.
YGS Sonuçlarında Hata İddiası

12 Mart günü yapılmış olan üniversites sınavı YGS’nin sonuçlarında hata spekülasyonları ortada dolaşmaya devam ediyor. YGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte birçok adayın daha çok soru yaparak, az işaretlediği ve yapmadığı soruların yapılıp, yaptığı soruların yapılmadığına yönelik yorumları olmuştu.

Öğrencilerin 28 Mart’ta sınav kağıtlarının erişime açıldığını duymasıyla beraber yorumlarda artış gözlemlendi.

Sınav Kağıtları Erişime Açıldı, Hemen Kapandı

Sınav kağıtları erişime açıldıktan yaklaşık 2-3 saat sonra kapandı. 28 Mart günü sabah 9.30’da açıldığı bilinen sınav kağıtları öğrencilerin yoğun girişine dayanamadı. AİS sisteminde cevap kağıtları bir müddet görünmedi. Daha sonra akşama doğru açıldı. YGS sonuçlarında hata iddiası ise gündeme bomba gibi düştü.

Birçok öğrenci sınav kağıtlarının aynı olmadığını ve farklı şekilde sonuçlarının geldiğini belirtti. Adayların ellerinde olacak resmi bir kayıt bulunmadığından dolayı 50 TL karşılığında itiraz haklarının olduğu biliniyor. Peki ÖSYM, birçok kişinin sınav kağıdında oynama yaptıysa karar ne olaca?

ÖSYM’nin optikleri tekrardan okuması için ayrıca imza kampanyası da başlatıldı.

Bir imza kampanyasında yaklaşık olarak 4.343 imza alan yazının etki yaratıp yaratmayacağı manidar olarak gözüküyor. YGS sonuçları tekrardan açıklanıp, açıklanmayacağı merak konusuyken öğrencilerin bir an önce itiraz ederek haklarını araması gerekiyor. Çünkü ÖSYM’nin şartlarında belirli bir gün ile itiraz edilemiyor. Ayrıca itiraz için 50 TL ödemeniz ve dilekçe doldurmanız gerekiyor.

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ