YGS Sonuçlarının Açıklanacağı Tarih Belli Oldu

  • 26 Mart 2017
  • 278 kez görüntülendi.
YGS Sonuçlarının Açıklanacağı Tarih Belli Oldu

Yükseköğretime Geçiş Sınavı sonuçlarının ilan edileceği tarih belli oldu.

12 Mart 2017 pazar günü gerçekleştirilen Yükseköğretime Geçiş sınavı için adayların gözü kulağı açıklanacak sonuçlarda. Milyonlarca kişinin ter döktüğü YGS snavı sonuçlarının 28 Mart 2017 tarihinde ilan edilmesi bekleniyor.

LYS Başvuruları Ne Zaman?

YGS sonuçların ilanıyla birlikte adaylar bir sonraki aşama olan LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) için heyecanlı bekleyişlerini sürdürmeye devam edecekler. YGS sınavından 180 ve üzeri puan alan adaylar LYS sınavı için başvuru yapabilecek. 180 puan barajını geçemeyen adaylar LYS’ye katılamayacak. Adaylar LYS için başvurularını 4-17 Nisan 2017 tarihleri arasında yapabilecek. LYS sınavları ise Haziran ayı içerisinde gerçekleştirilecek.

15 Dakika Uygulaması Mağdur Etti

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından başlatılan 15 dakika uygulaması bazı adayların sınav mağduriyeti yaşamasına sebep oldu. ÖSYM’nin yeni kuralına göre, sınava girecek adayların sınav giriş binasına girişleri sınava 15 dakika kala sonlandırılacak ve bu saatten sonra gelen adaylar sınava alınmayacak. Bu uygulama YGS sınavı için de uygulandı. Pek çok öğrenci sınava geç kaldığı sebebiyle sınava alınmadı. Sınava giremeyen öğrenciler sosyal medya aracılığıyla sesini duyurmaya çalışırken, bazı adaylar hukuki yollara başvurdu. Yapılan açıklamalar ışığında bu mağdur adaylar için bir çözüm bulunabileceği belirtildi. Adaylar merak içinde bulunacak çözümü bekliyor. LYS sınavına girecek adayların da bu konuda sıkıntı yaşamaması için sınava girecekleri yeri en az bir saat öncesinde gitmesi ve sınav binasını daha önce biliyor olması öneriliyor.

 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ