YGS’ye Giremeyen Öğrencilere Çözüm Olabilir

  • 23 Mart 2017
  • 308 kez görüntülendi.
YGS’ye Giremeyen Öğrencilere Çözüm Olabilir

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Yükseköğretime Geçiş sınavına geç kaldığı için mağdur olan öğrenciler ile ilgili olarak açıklama yaptı.

ÖSYM tarafından 12 Mart 2017 tarihinde yapılan YGS sınavında pek çok öğrenci geç kaldığı gerekçesiyle sınava alınmamıştı ve bu öğrenciler bir senelik emeklerin ve eğitim masraflarının boşa gittiğini belirterek isyan etmişlerdi. Geçtiğimiz günlerde Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç konu ile ilgili açıklamalarda bulunmuş ve bu öğrencilerin mağduriyetinin giderilmesini, yapılan uygulamanın anayasanın 42. maddesini ihlal etmek anlamına geldiğini ifade etmişti. Malkoç konu ile ilgili olarak kendilerine çok fazla öğrencinin başvuru yaptığını belirterek hukuki anlamda soruna çözüm bulmayı umduklarını belirtmişti.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile birlikte Erbaa Kaymakamlığı’nın düzenlediği  “Umuda Mektup” programına katıldı ve çeşitli konularda açıklamalarda bulundu.Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’da YGS mağdurları için bu doğrultuda açıklamada bulundu. Kamu Denetçiliği Kurumunun konu ile ilgili olarak bir rapor hazırladığını belirten Yılmaz, bu rapor sonrasında sorunun tekrardan değerlendirileceğini ve KDK raporunun bir çözüm olabileceğini düşündüğünü ifade etti.

Bu haber ile birlikte Yükseköğretime Geçiş  sınavına girmek için gidip sınava alınmayan öğrenciler için bir umut doğmuş oldu. sınava geç kalan adayların şu an da gözü kulağı Milli Eğitimden gelecek iyi bir haberde. Hazırlanan rapor ile birlikte YGS mağdurlarının kaderi belli olmuş olacak.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ