YGS’ye Giremeyenlerin Durumu Değerlendirilecek

  • 22 Mart 2017
  • 1.642 kez görüntülendi.
YGS’ye Giremeyenlerin Durumu Değerlendirilecek

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 12 Mart 2017 Pazar günü binlerce öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na giremeyen öğrencilerin durumu hakkında yeni bir açıklama geldi.

ÖSYM’nin bu sene itibari ile yaptığı uygulama da sınava girecek adayların sınav binasına girişleri sınav saatinden 15 dakika öncesinde sona eriyor. ÖSYM bu uygulama ile ilgili olarak gerekli duyuruları internet sitesinden yaptı ancak buna rağmen duyurudan haberdar olmayan ya da haberi olduğu halde sınava geç kalan adaylar büyük üzüntü yaşadı. Sınava bir iki dakika ile geç kaldığı için sınav binasına alınmayan adayların durumu oldukça tepki toplamıştı. Bu adaylar tepkilerini yapılanın haksızlık olduğunu belirterek ifade etmişlerdi.

Sınava Giremeyenlerin Durumu Yeniden Değerlendirilecek

YGS sınavına geç kaldığı için giremeyen adaylar ile ilgili olarak Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç konuştu. Malkoç sınava geç kaldığı için giremeyen adaylardan çok fazla şikayet aldıklarını belirterek, bu öğrencilerin durumlarının hukuk çerçevesinde yeniden değerlendirilileceğini ifade etti. Verilen yetkilerin yerinde kullanılması gerektiğini vurgulayan Malkoç, bir iki dakika geç kalınmasıyla bütün senenin boşa gitmesini mantıklı bulmadığını dile getirdi. Öğrencilerin geç kalma durumunun geçmişte de yaşandığını ve geç kalınması ile sınava alınmamanın haksızlık olduğunu sözlerin ekledi. Malkoç konu ile ilgili olarak kurumlarına çok fazla müracat olduğunu ve sınava geç kalan öğrencilerin sınava alınmamasının anayasanın 42. maddesine ihlal teşkil ettiğini sözlerine ekledi.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. omer diyor ki:

    orda yazıyo sınav yerine yarım saat önceden gelin hazır olun 15 dakka kala kapıları kapatcaz kardesim harp olur darp olur biz sınavı yapcaz diyor. 10 sene once de gec kalan vardı onların bi senesi yandı bu sene gec kalan arkadasların ne ayrıcalıgı varki?

BİR YORUM YAZ