Yılmaz’dan Torpil İddalarına Yanıt Geldi

  • 22 Mart 2017
  • 541 kez görüntülendi.
Yılmaz’dan Torpil İddalarına Yanıt Geldi

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sağlık Bilimleri Üniversitesinin Haydarpaşa kampüsünde düzenlenen ‘ Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane” sohbetlerine katıldı ve kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Eğitimde kaliteyi artırmak için derslik sayısını artırdıklarını belirten Yılmaz, kendi dönemlerinde 270 binin üzerinde derslik yapıldını ifade etti. Sayın Yılmaz, derslik başına düşen öğrenci sayısını ve öğretmen başına düşen öğrenci sayısını azaltmanın eğitimin kalitesini artırmada büyük önem arz ettiğini vurguladı.

Öğretmenler Doğuda Kalmıyor

Sözleşmeli öğretmenlerin 4 yıl tayin isteyememeleriyle ilgili konuşan Yılmaz, daha öncesinde doğuya atanan öğretmenlerin ailevi ya da sağlık sebepleriyle bir şekilde bir sene sonra geri geldiğini belirtti. Bunun da doğudaki eğitim kalitesi yönünden çok iyi olmadığını ifade etti. Yeni sözleşmeli öğretmenlik uygulaması ile bu öğretmenler dört yıl boyunca tayin isteyemeyecek. Eşleri onların yanına gelebilecek.  Dört sene  görev yapan öğretmenler kadroya geçebilecek.

Mülakatlarda Torpil İddialarına Yanıt

Mülakatlarda torpil olduğunu belirten suçlamalar olduğunu ifade eden Yılmaz, bu suçlamaların yersiz olduğunu dile getirerek, işini en iyi şekilde yapacak öğretmenleri göreve getirmeye çalıştıklarını ifade etti.

Öğretmenlere Hizmetiçi Eğitim

Öğretmenlere uzaktan eğitim yolu ile hizmetiçi eğitim verileceğini belirten Yılmaz, her çocuğun ayrı bir değer olduğunu vurguladı ve öğretmenlere Her Çocuk Özeldir filmini izlemelerini tavsiye etti.

Sayın Yılmaz sözlerini Türkiye’nin geleceğinden çok umutlu olduğunu belirterek, öğretmenlere ve öğrencilere bu konuda çok güvendiğini ifade etti.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ