YÖKDİL Sınav Sonuçları Açıklandı

  • 24 Mart 2017
  • 309 kez görüntülendi.
YÖKDİL Sınav Sonuçları Açıklandı

Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen Yüksek Öğretim Kurumları Yabancı Dil sınavı sonuçları 24 Mart 2017 tarihi itibari ile açıklanmıştır.

YÖKDİL sınavı İngilizce dilinde Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Sağlık Bilimleri alanlarında 5 Mart 2017 saat:09:30’da gerçekleştirilmiştir. Sınava giren adaylara 180 dakika içerisinde çoktan seçmeli 80 soru sorulmuştur.

Sınav değerlendirmesi 100 puan üzerinden yapılmıştır ve sınav sonucunda yanlış cevapların doğru cevaplara hiç bir etkisi olmamıştır. Bir soruya birden fazla işaretleme yapma şeklindeki sorular yanlış kabul edilmiştir.sınavdaki herhangi bir soruda biçimsel veya bilimsel bir nedenle hata bulunması durumunda, o sorunun cevabı bütün adaylar için doğru olarak kabul görecektir. Adayların sınav sonuçları hesaplanırken Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) * 100 formülü kullanılacaktır.

Sınav sonucuna itiraz etmek isteyen adaylar,  online olarak yokdil.yok.gov.tr adresinden giriş yaparak, Sınav İtiraz Formu bölümünden, itirazlarını gerçekleştirebilirler. Adaylar itirazlarını 27-31 Mart 2017 tarihleri arasında yapabilir. Adayların itirazlarının sistemde kabul görebilmesi için her itiraz formu başına 10 TL ücreti banka/kredi kartları ile ödeme yapması gerekmektedir. Başka yollarla yapıla itirazlar dikkate alınmayacaktır.

YÖKDİL Sınavına Kimler Katılır?

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil sınavı lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına girmek isteyen adayların girebileceği bir sınavdır. Üniversitelerde akademik olarak yükselmek isteyen adaylarda dil yeterliliğini belgelendirmek amacıyla YÖKDİL sınavına girip, puanlarını kullanabilir.

Yürkseköğretim Kurumları Yabancı Dil sınavına katılan adaylar sınav sonuçlarını online olarak yokdil.yok.gov.tr adresinden mail adresleri ve şifrelerini girerek öğrenebilirler.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ