YÖKDİL Sınavı İçin Başvurular Başlamıştır

  • 31 Mayıs 2017
  • 1.025 kez görüntülendi.
YÖKDİL Sınavı İçin Başvurular Başlamıştır

Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen YÖKDİL sınavı için başvurular alınmaya başlanmıştır.

9 Temmuz 2017 tarihinde yapılacak olan ikinci YÖKDİL sınavı için başvurular 30 Mayıs 2017 tarihinde başladı ve 9 Haziran 2017 tarihinde sona erecek. Başvurular internet üzerinden ‘  yokdil.yok.gov.tr ‘ adresinden yapılacaktır. Başvuru ücreti 75 TL’dir ve başvuru ücretini yatırmayan adaylar için sınav giriş belgesi düzenlenmeyecektir. Sınav 9 Temmuz 2017 saat: 09:30’ da yapılacaktır ve adaylara 180 dakika süre verilecektir. Bu süre zarfında adaylara çoktan seçmeli beş şıklı 80 soru sorulacaktır. Tek oturum halinde yapılacak olan sınav 35 sınav merkezinde gerçekleştirilecektir. Adaylar sınava girmek istedikleri sınav merkezi olarak bir tercihte bulunabileceklerdir. Başvurusu geçersiz sayılan ya da her hangi bir sebepten dolayı sınav ücretini iki kez yatırmış, fazla yatırmış adaylara ücret iadesi yapılmayacaktır. Adayların bu konuda dikkatli olmaları gerekmektedir.

YÖKDİL Sınavına Kimler Katılır?

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavına lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar ve üniversitelerde akademik yükseltmeler için dil yeterliliği istenen adaylar başvuru yapabilirler.

İlk Kez Başka Diller Olacak

İkincisi yapılacak olan YÖKDİL sınavında İngilizce diline ek olarak bu sınavda Arapça, Almanca ve Fransızca dilleri de olacaktır. Sınav Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında yapılacak olup, adaylar başvuru sırasında istedikleri alan ve dili seçeceklerdir.

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavına başvuru yapmak isteyen adaylar başvuru şartları ve sınav ile ilgili detaylı bilgi almak için ‘ yokdil.yok.gov.tr ‘ adresini ziyaret edebilirler.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ