Ziya Selçuk’tan Formasyon Açıklaması!

  • 21 Ocak 2019
  • 10.881 kez görüntülendi.
Ziya Selçuk’tan Formasyon Açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk katıldığı bir tv programında pedagojik formasyon eğitimi ve öğretmen atamaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ziya Selçuk önceki gün Kanal 7’de yayınlanan ‘Başkent Kulusi’ adlı programa katıldı. Eğitim alanında birçok soruyu yanıtlayan Selçuk, en çok merak edilen sorulardan biri olan formasyon konusunda da açıklamada bulundu. 2023 vizyonu içerisinde yer alan düzenlemelere göre formasyon programını kaldırılacağını belirtti. Önceden alınan hakların korunacağını belirten Selçuk, hiç kimsenin mağdur edilmeyeceğini belirtti. Alt yapı hazılıklarının devam ettiğini ifade etti.

‘Formasyon Kalkacak!’

Uzun süredir üzerinde durulan konulardan biri olan formasyon konusunda Sayın Ziya Selçuk’un sözleri şu şekilde oldu:

Pedagojik formasyon kalkacak ve bu kalktığı için biz sadece atamasını yaptığımız öğretmenlere formasyon vereceğiz. Onbinlerce, yüzbinlerce insanın boşu boşuna umut beslemesini ve boşu boşuna elimde pedagojik formasyonum var diyerek rahatsız olmasını istemiyoruz. ‘

Selçuk konuşmasının devamında Şubat ayında yapılacak olan atamalara da değindi. Ancak henüz bir rakam belli olmadığını bildirdi.

 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ